Poznata Slovenka popljuvala Srbiju: “Hvala Bogu vratih se u civilizaciju”

•
  •
  •
  •

Najbolja slovenska šahistkinja, dvostruka prvakinja svijeta Laura Unuk (23) na Instagramu se požalila na uvjete u Albaniji i Srbiji, gdje je bila na turnirima.

Nekadašnja juniorska prvakinja Europe i svijeta “udarila” je na Srbiju i Albaniju poručivši da je povratkom u Sloveniju zapravo “opet u civilizaciji”, a posebno se šokirala toaletima na autobuskoj stanici u Beogradu.

“Nakon devet dana u Albaniji i 12 u Srbiji, sretna sam što sam se vratila u civilizaciju u Sloveniju. Preživjela sam par virusa i 18 teških mečeva, ali vrhunac su bili WC-i na beogradskoj autobusnoj stanici. Još uvijek ne znam kako ih koristiti”, napisala je Unuk.

Laura, koja inače ima samo 23 godine, ima titulu šahovskog velemajstora i međunarodnog majstora, dvostruka je svjetska prvakinja u svojem uzrastu. Osvojila je veliki broj medalja tijekom karijere, nastupila  na Olimpijskim igrama u šahu za žene, a uz šah studira i biokemiju na sveučilištu u Ljubljani.

“Šah je moj hobi, nešto što volim i želim se njime baviti profesionalno. Ne mogu živjeti bez šaha, no odlučila sam ići na fakultet jer se želim obrazovati i što više naučiti”, ispričala je u jednom intervjuu.

Laura Unuk već je više od sedam godina prvakinja Slovenije. Pobjedila je na  državnim prvenstvima  za djevojčice- do 10, 12, 14, 16 i 18 godina. Šest puta je nastupila na europskom natjecanju, gdje je 2013. osvojila pojedinačno srebro, a 2014. pojedinačno zlato i ekipno zlato.

Svjetsko prvenstvo u šahu za mlade u osvojila je  2014. u Durbanu u Južnoafričkoj Republici u kategoriji djevojčica do 16 godina. Za taj uspjeh od FIDE je dobila titulu ženskog međunarodnog majstora (WIM) . U izdanju 2017. održanom u Montevideu, Urugvaj, pobijedila je u kategoriji do 18 godina.

R.I. /Foto: Instagram