Ana Konjuh deklasirala bivšu finalisticu Wimbledona!

•
  •
  •
  •

Hrvatska tenisačica, 19-godišnja Ana Konjuh plasirala se u 2. kolo Wimbledona, ona je u susretu 1. kola sa 6-1, 6-4 za samo sat vremena svladala osam godina stariju Njemicu Sabine Lisicki.

Protiv finalistice Wimbledona iz 2013. i polufinalistice najvećeg svjetskog turnira iz 2011. godine, ali trenutačno 127. igračice svijeta, Konjuh je odigrala sjajan meč, pogotovo u prvom setu kojega je dobila za samo 19 minuta tri puta oduzevši servis suparnici.

Slično je započeo i drugi set i Konjuh je vrlo brzo stigla do 3-0, no kod rezultata 4-2 Lisicki je stigla do svoje prve i jedine “break-lopte” u susretu koju je i iskoristila. Ipak, kada je Njemica servirala za ostanak u susretu, Konjuh je uspjela spojiti nekoliko odličnih poena i realizirati treću meč-loptu.

Konjuh će u 2. kolu igrati protiv Rumunjke Irine-Camelije Begu.