Ana Viktorija Puljiz osvojila zlato na European Openu u Sarajevu

•
  •
  •
  •

Hrvatska džudašica Ana Viktorija Puljiz (JK Solin) osvojila je zlatnu medalju na European Openu u Sarajevu u kategoriji do 52 kilograma.

Puljiz, aktualna osvajačica brončane medalje s Europskog prvenstva, bila je prva nositeljica kategorije, a upisala je sveukupno tri pobjede uključujući i onu finalnu protiv Francuskinje Leonie Gonzalez koju je dobila ipponom u drugoj minuti borbe.

“Jako sam sretna, stvarno, zato što mi je ovaj turnir baš trebao kako bih dobila samopouzdanje. Da se vratim, da počnem opet nekako svoju borbu jer sam loše radila velik dio sezone nakon što sam se vratila nakon ozljede. Trener je ovo planirao prije Grand Slama u Azerbajdžanu da se malo pripremimo i da se oslobodim.

Hvala Bogu, uspjelo je. Jako dobar dan, tri borbe, zadovoljna sam kako sam ušla, najbitnija mi je bila ta borba i kada sam u polufinalu pobijedila Mađaricu od koje sam izgubila ranije ove godine na Grand Prixu u Austriji nakon povratka na tatami”, rekla je Puljiz.

“Ovaj turnir je planiran kao jedan kontrolni turnir, iako je razina Opena. Znam koliko Viki vrijedi, trebala je izaći iz te svoje zone gdje je podcjenjivala samu sebe nakon ozljede. Drago mi je danas jer je pobijedila odlične natjecateljice, između ostalog i Mađaricu od koje je zgubila i koja ima velike medalje s IJF Tour-a.

Ovo je pokazatelj da može pobijediti svakoga i da je na pravom putu da se vrati na staze gdje je bila prije ozljede’, dodao je za kraj glavni trener ženskih reprezentacija Dragan Crnov.

Drugi dan natjecanja na rasporedu sutra, u nedjelju, s početkom u 11.00h, a na tatami izlaze Anđela Violić (-70kg), Petrunjela Pavić (-78kg) i Ivan Rozga (-100kg).