Arsenal neviđenim autogolom u 93. minuti pobijedio Aston Villu

•
  •
  •
  •

Nogometaši Arsenala vratili su se na vrh ljestvice engleskog prvenstva sretnom 3-2 (1-2) gostujućom pobjedom protiv Aston Ville u prvoj utakmici subotnjeg programa Premier lige.

Domaći su dva puta vodili, nakon lijepih akcija mrežu “topnika” tresli su Watkins (6) i Coutinho (31), no Arsenal je uzvraćao eurogolovima. Na 1-1 je izjednačio Saka (16) bombom sa 15-ak metara, za 2-2 pogodio je Zinčenko (61) jakim prizemnim udarcem s vrha kaznenog prostora

Do pobjede je mogla i Aston Villa, i to u 83. minuti, kad je Leon Bailey probio desnu stranu, sjurio se u šesnaesterac i opalio prema golu, ali je Ramsdale sjajnom reakcijom uspio odbiti loptu u gredu i izvan gola.

I kad se činilo da će Arsenal i četvrtu utakmicu zaredom završiti bez pobjede, pomazila ga je sreća. Jorginho je s 20 metara fantastično opalio vanjskom, pogodio je gredu, od koje se lopta odbila u glavu golmana Emiliana Martineza i u gol za 3:2.

Villa je krenula po izjednačenje, a Gabriel Martinelli je u osmoj minuti nadoknade na prazan gol zabio za 4:2 jer je Martinez otišao na korner.

OVDJE  POGLEDAJTE GOLOVE

Konačni rezultat postavio je Martinelli (90+8) pogotkom u praznu mrežu jer je u posljednjim sekundama nadoknade pred vrata Arsenala stigao i Martinez, no domaći su izgubili loptu i to platili još jednom loptom u svojoj mreži.

Arsenal sada ima 54 boda, tri više od drugog Manchester Cityja koji od 16 sati gostuje kod Nottinhgam Foresta, dok je Aston Villa ostala 11. sa 28 bodova.

Hina/Foto: YOuTube