ASTANA – DINAMO 0:2 Modri jednom nogom u play-offu Lige prvaka – video

•
  •
  •
  •

U prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka Dinamo je pobijedio ovog utorka Astanu u gostima rezultatom 2:0, golove s postigli Budimir i Olmo

Nenad Bjelica jako je blizu ostvarenju svoje najvažnije misije ovog ljeta. ‘Modri’ su uvjerljivom pobjedom u Kazahstanu došli ovog utorka jako blizu ulasku u posljednju rundu kvalifikacija za Ligu prvaka, što znači i osiguranje grupne faze u jednom od europskih natjecanja ove jeseni. Zahvaljujući taktički dobro posloženoj momčadi i sjajnom Daniju Olmu Dinamo je slomio Astanu i potpuno miran čeka uzvrat na Maksimiru za tjedan dana.

Bila je to čvrsta utakmica u kojoj se teško dolazilo do izrazitih prilika za pogodak, a Kazahstanci su bolje otvorili susret i već u 8. minuti pogodili okvir gola, nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Kleinheisler.

Bilo je napeto pred golom Zagorca u još nekoliko navrata, no udarci Aničića i Rukavine koji su ostali sami nakon ubačaja u kazneni prostor otišli su iznad grede, a onaj Tomasova je Dinamov golman vješto ukrotio. I kad se činilo da ‘modri’ igraju podređenu ulogu u Astani, Olmo se na fantastičan način u 39. minuti oslobodio Aničića, prebacivši loptu preko njega te se zatim sjurio prema golu Erića pa ubacio na drugu stranu za Budimira kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu umjesto strijelca Marija Budimira ubacio je Bjelica Gavranovića, a Dinao je u 56. minuti mogao sve riješiti. Tada se Mario Gavranović okomito sjurio prema kazahstanskim vratima pa proigrao Olma koji je izašao pred Erića, no srpski golman obranio mu je nogama.

Kazahtanci su imali terensku inijativu u završnici susreta, ali bolje prilike stvarali su ‘modri’. Gavranović je u 70. minuti ostao sam na lijevoj strani nakon asistencije Hajrovića, ali Erić mu je sjajno obranio udarac pod gredu.

Astana je najbliže došla pogotku u 80. minuti kad je Janga loptu nakon prekida ugurao u mrežu, ali dosuđen je pregršaj u napadu.

U 84. minuti najbolji igrač susreta Dani Olmo ponovo je došao na svoje, kada ga je proigrao Gojak, a on preciznim dalekometnim udarcem svladao Erića za konačnih 2:0.

Dinamo je pobjedom u gostima  jedno nogom bveć u play offu Lige prvaka, ali treba biti ti oprezan, jer Astana je pokazala da zna igrati nogomet ‘modri’ moraju ozbiljno i odgovorno igrati za tjedan dana u Maksimiru.

Gordan Matković/Foto:Screenshot