ASTANA- DINAMO 0:2 Zagorec obranio penal, Vidović i Kankeo zabili za pobjedu

•
  •
  •
  •

Zagorac je u prvom poluvremenu obranio kazneni udarac domaćinima, a onda je u 48. minuti Vidović donio prednost Modrima. Potom je i Kaneko prekrasnim golom potvrdio Dinamovu 2:0 pobjedu kod Astane, zahvaljujući kojoj Modri mogu izboriti proljeće u Europi. Za taj uspjeh još trebaju pobjedu protiv Ballkanija.

Nogometaši Dinama pobijedili su na gostovanju u Astani istoimenu kazastansku momčad s 2:0 (0:0) u utakmici 5. kola skupine C Konferencijske lige te tako ostali u igri za drugo mjesto koje donosi plasman u nokaut fazu ovog natjecanja.

Prvi pogodak postigao je Gabriel Vidović u 48. minuti, svladavši domaćeg vratara Josipa Čondrića udarcem s 12, 13 metara u donji desni kut.

U 73. minuti Astana je ostala s igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen Dušan Jovančić, a Dinamo je u 79. minuti iskoristio brojčanu prednost. Nakon udarca iz kuta Petra Sučića, Japanac Takuro Kaneko je razornim i preciznim udarcem s 15 metara pogodio gornji lijevi kut pokraj nemoćnog Čondrića za 2:0.

Astana je prva imala veliku priliku doći do vodstva već u 12. minuti, nakon dosuđenog kaznenog udarca zbog prekršaja Josipa Mišića na Astanovu, ali je Dinamov vratar Danijel Zagorac obranio ne pretjerano snažan udarac po sredini gola Gambijca Demba Darboea.

Dinamo je po četvrti put ove sezone pobijedio Astanu, jer je istu momčad s dvije pobjede (4:0, 2:0) izbacio u 2. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, a slavio je i s uvjerljivih 5:1 u dvoboju 1. kola Konferencijske lige.

Hrvatski prvak je sa šest bodova privremeno skočio na drugo mjesto u skupini, iza vodeće Viktorije Plzen koja je s 12 bodova osigurala prvo mjesto i plasman u osminu finala.

Astana i Ballkani imaju po četiri boda, ali kosovski predstavnik ima utakmicu manje, koju će odigrati od 18.45 sati, kad će ugostiti Viktoriju.

Bez obzira na ishod te utakmice, Dinamu pobjeda u posljednjem kolu, 14. prosinca (21 sat) na Maksimiru protiv Ballkanija donosi plasman u nokaut fazu Konferencijske lige.

D.M: /Foto: pxll