AUF WIEDERSEHEN! Što njemački mediji pišu nakon utakmice! U potpunom su šoku

•
  •
  •
  •

Nakon drame u Beču njemački mediji ispadanje svoje reprezentacije s Europskog prvenstva ispratili su naslovima u kojima se može vidjeti šok i nevjerica.

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su hrvatski rukometaši pobijedili Njemačku s 25-24 (11-14) i osigurali polufinale. Nijemci su vodili cijelu utakmicu, početkom drugog poluvremena imali pet razlika, a na kraju je slavila Hrvatska

Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, a Marin Šego, kojega večaras nije išlo, u presudim m trenucima,  13 sekundi prije kraja, obranio je dva udarca i doveo Hrvatsku  do polufinala.

“Nije važno koliko se obrani, važno je kad se obrani”, komentarao je u zagrebačkom studiju rukometni veteran Drago Vuković.

Iako je Igor Karačić, sa sedam golova, proglašen igračem utakmice, junak večeri, po tko zna koji put, bio je Domagoj Duvnjak koji je oduzeo ključne lopte kad se utakmice lomila, a kad  smo zapucali tri sedmerca ( Nijemci su gađali 4 /4; Hrvatska 2/5) Domagoj je preuzeo odgovornost i zabio oba puta.

Njemački mediji ispadanje svoje reprezentacije s Europskog prvenstva ispratili su naslovima u kojima se može vidjeti šok i nevjerica nakon drame u Beču.

Der Wersten piše kako kako njihova reprezentacija roni gorke suze!

Bild je poručio: Njemačka izgubila u krimiću protiv Hrvatske! Focus piše da se na terenu događao triler:

Njemačka izgubila u trileru od Hrvatske i odlazi sa Europskog prvenstva.  Spiegel ‘hladno’ dodaje: Njemačka je izgubila vodstvo protiv Hrvatske.
Berliner Zeitung piše o drami u posljednjim sekundama: Njemačka izgubila u posljednjoj sekundi protiv Hrvata.

Kicker je priznao: Hrvati srušili njemački san o polufinalu!

Sport1 je kratko poručio: Hrvatska šokirala Njemačku!