BARCELONA – REAL 0:4 Real ponizio Barcu na Camp Nou. Hat-trick Benzeme

•
  •
  •
  •

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Barcelonu 4:0 na Nou Campu u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa kralja te s ukupnih 4:1 izborili finale protiv Osasune.

Kraljevski klub vratio se u susret do poluvremena, a taman u završnici prvog dijela Vinicius Junior pogodio je za 0:1 na asistenciju Karima Benzeme i nadoknadio zaostatak iz prve utakmice, ali francuska legenda tek se zagrijavala.

Svoj prvi gol na susretu zabio je u 50. minuti na asistenciju Luke Modrića, drugi je dodao osam minuta kasnije iz penala, a svoj prvi hat-trick u 43. nastupu protiv Katalonskog diva potvrdio je u 80. minuti.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić bio je među najboljim igračima na terenu i namjestio je drugi gol.

Bio je to već peti “El Clasico” ove sezone i posljednja prilika “Kraljevskog kluba” da ostane u borbi za neki domaći trofej. Barca u prvenstvu ima 12 bodova prednosti, a već je osvojila španjolski Superkup.

U prvom međusobnom susretu ove sezone, u listopadu prošle godine Real je u prvenstvu slavio s 3;1, no Barca je u siječanjskom finalu Superkupa uzvratila s istim rezultatom.

U prvom susretu polufinala španjolskog Kupa kralja Barcelona je početkom ožujka na Santiago Bernabeu pobijedila Real Madrid s 1:0, a potom i u prvenstvu s 2:1. No, Real je uzvratio u večerašnjem polufinalnom uzvratu.

Luka Modrić je započeo u gostujućem sastavu od prve minute nakon što mu je Carlo Ancelotti dao odmor u nedjelju. Prvu veliku priliku na utakmici imala je Barcelona u 10. minuti, no udarac Sergija Roberta je blokirao Alaba. Minutu kasnije uzvratio je Real, ali je Araujo očistio ispred Viniciusa. U 25. minuti zamalo je na odlično proigravanje zakasnio Rodrygo.

Barca je bila bolja, a onda čudesna kontra Reala

Uslijedile su minute prepune nervoze i vrlo malo igre. No, u završnici prvog dijela napokon smo vidjeli i nešto nogometa. U 45. minuti Barca je mogla do vodstva, odlično je pucao Robert Lewandowski, ali je Thibaut Courtois obranio udarac poljskog napadača.

“Kraljevski klub” je jurnuo u kontru i zabio. Pucao je Vinicius, blokirao je to Kounde na gol liniji, a Benzema potvrdio. Međutim, pogodak je pripisan brazilskom napadaču.

Benzema za povijest, Modrić predivna asistencija

U 50. minuti i Benzema je zabio. Francuski napadač je lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora nakon Modrićevog prodora i asistencije. Luka se sjurio od aut linije i prošao Sergija Roberta te dodao Benzemi koji je sjajno pogodio za 2:0.

Katalonci su se mogli vratiti u igru u 55. minuti, no Raphinha nije bio precizan. Minutu kasnije neprecizan je bio i Ronald Araujo. Novi problemi za Barcu stigli su u 58. minuti. Kessie je nagazio Viniciusa, a Juan Martinez pokazao na bijelu točku. Benzema je bio siguran s bijele točke za uvjerljivih 3-0.

Samo dvije minute kasnije moglo je biti i 4:0, Modrić je ubacio na drugu vratnicu, ali je Rodrygo kasnio za djelić sekunde. Realova golijada nastavila se u 81. minuti kada je Benzema zabio i treći pogodak na utakmici za konačnih 4:0.

U finalu protiv Modrić protiv Budimira

Real će u finalu igrati protiv Osasune čiji dres nosi hrvatski nogometaš Ante Budimir. Osasuna je u prvom susretu slavila sa 1-0, a uzvrat u Bilbaou je nakon produžetka završio 1-1.

Athletic je poveo golom Inakija Williamsa u 33. minuti. Kako do isteka osnovnog dijela utakmice više nije bilo pogodaka, momčadi su ušle u produžetak. U 26. minuti produžetka, odnosno 116. minuti utakmice, Pablo Ibanez je volejem s ruba kaznenog prstora pogodio lijevi kut domaćeg gola i tako donio prolaz Osasuni u drugo finale Kupa kralja.

Prvo finale momčad iz Pamplone je igrala 2005. izgubivši od Real Betisa.