BAYERN – LEIPZIG 1:3 Kraj Bayernove dominacije, Leipzig servirao titulu Borussiji

•

Nogometaši Leipziga pobijedili su Bayern s 3:1 na gostovanju u Münchenu u utakmici 33. kola njemačke Bundeslige i tako omogućili Borussiji Dortmund da s dvije pobjede u posljednja dva kola prekine desetogodišnju dominaciju Bavaraca na domaćim travnjacima.

Borussia ima bod manje od Bayerna, ali i utakmicu manje – u nedjelju gostuje kod Augsburga, kluba koji se bori za opstanak.  U posljednjem kolu Bayern gostuje Kölnu, a Borussia dočekuje Mainz.

Borussia će sigurno bila prvak s dvije pobjede u dva posljednja kola, a u slučaju istog broja bodova prvak će biti Bayern zbog puno bolje gol-razlike.

Joško Gvardiol je bio u početnoj postavi RB Leipziga i igrao do 87. minute, a u 69. je zaradio žuti karton.

Josip Stanišić je ostao na klupi za pričuve Bayerna koji još uvijek ima bod prednosti pred Borussijom, ali momčad iz Dortmunda sada ima sve u svojim rukama.

Bayern poveo pa primio gol iz kontre i dva penala

Bayern je protiv Leipziga poveo pogotkom Sergea Gnabryja u 25. minuti, da bi gosti napravili veliki preokret u drugom poluvremenu. Prvo je za 1:1 pogodio Konrad Laimer u 65. minuti iz sjajnog kontranapada, a onda je Leipzig do pobjede došao golovima iz kaznenih udaraca.

U 76. minuti uspješan izvođač bio je Christopher Nkunku, a deset minuta poslije Sommera je s bijele točke svladao i Dominik Szoboszlai za konačnih 3:1.

OVDJE  POGLEDAJTE GOLOVE

Joško Gvardiol je bio u početnoj postavi pobjedničke momčadi i igrao do 87. minute, a u 69. je zaradio žuti karton. Josip Stanišić je ostao na klupi za pričuve Bayerna.

Drama u zadnjem kolu između Uniona i Freiburga

Leipzig je ovom pobjedom, prvom ikad na Allianz Areni, osigurao treće mjesto i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone. Za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, u zadnjem kolu borit će se Union Berlin i Freiburg koji imaju po 59 bodova, četiri manje od Leipziga.

Union dočekuje Werder, a Freiburg gostuje u Frankfurtu.

Hina/Foto: twitter/RBLeipzig