Beljo nakon privijenca u Bundesligi: Ovo je za djeda Drenu, ponosnog Slavonca!

•
  •
  •
  •

Hrvatski napadač Dion Drena Beljo postigao je svoj prvi gol u dresu Augsburga, koji je kod kuće u 23. kolu Bundeslige porazio Werder iz Bremena s 2:1. Beljo je zabio već u 5. minuti, kada je šukerosvki primio loptu na suparničkoj sredini igrališta, a nitko od braniča Werdera ga nije uspio zaustaviti na putu prema golu.

Gosti su izjednačili preko Jensa Stagea (17), da bi pobjedu Augsburgu donio Ermedin Demirović iz BIH u 47. minuti. Beljo je igrao do 74. minute za Augsburg, koji je sada 13. s 27 bodova.

Bivši napadač Osijeka i Istre sjajno je primirio loptu, koja mu je u noge pala s velike visine, i odmah krenuo u sprint prema golu Werdera. Uspio se ograditi od braniča koji su ga pratili i potom posljednjim naporima efektno udariti loptu i poslati je u gol Werdera.

Podsjetimo, 21-godišnji hrvatski centarfor ove je zime prešao iz Osijeka u Augsburg za tri milijuna eura. Beljo je predstavljen kao veliko pojačanje u njemačkom bundesligašu i od dolaska je od osam utakmica Bundeslige nastupio u njih sedam.

Beljo je proglašen igračem utakmice, a na Facebooku Augsburga su podijelili fotografiju Beljinog slavlja i napisali svega dvije riječi: “Hrvatska zvijer.”

> KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POGODAK BELJE

Rođeni Zagrepčanin, obiteljskim porijeklom iz Vinkovaca, svoje prve nogometne korake započeo je u Cibaliji. Za prvu momčad debitirao je 2018. godine i u svojoj prvoj sezoni postigao je deset pogodaka i upisao devet asistencija. Za vikobačaki portal Vikulja dan nakon privijenca je  ispričao

– Sretan? Ne, presretan! Uvijek se prvi pamte – poručio je Beljo.

Prve četiri utakmice u Augsbrugovom dresu je krenuo od početka, nije zabio. Protiv Borussije M’gladbach mu je poništen gol zbog zaleđa. Potom je protiv Mainza i Hoffenheima u igru ulazio u nastavku, kao džoker. Opet ništa od pogotka. Utakmicu protiv Herthe odgledao je s klupe. A protiv Werdera je opet bio starter…

– Čim sam došao u Bundesligu vidio sam da ovdje neće biti lako. Nešto što je u HNL-u prolazilo ovdje jednostavno ne prolazi. Druga razina. Nije bilo pogotka, ali ni nervoze. Radio sam još više, ustrajnije, cijelo vrijeme osjećao sam i podršku trenera, suigrača, ljudi u klubu, navijača, a to mi je jako bitno.

Kad sam prije godinu i pol došao u Istru 1961 na posudbu iz Osijeka trebalo mi je šest utakmica za prvi gol. Onda se otvorilo. Ovdje sam zabio u sedmoj. Nadam se da će se i sada otvoriti. Nadam se da je ovo početak jedne lijepe priče – dodaje Beljo koji je prije pozdrava poručio i ovo:

– Mom djedu Dragi, zvali su ga Drena. Po njemu sam dobio ime. Žao mi je što nije dočekao ovaj trenutak, napustio nas je prošloga rujna. Ali, znam da je negdje gore iznad oblaka preponosan na mene. Ovo je za njega.

R.I: /Foto: sportklub.hr