BiH- LUKSEMBURG 0:2 Kakav kiks igrača Osijeka, Luksemburg šokirao BiH!

•
  •
  •
  •

Luksemburg je poveo 1:0 već u 4. minuti susreta 4. kola kvalifikacija za Euro protiv Bosne i Hercegovine. Pogriješio je igrač Osijeka Adrian Leon Barišić. Tu je pogrešku je u gol pretvorio Borges Sanches.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u 4. kolu grupe J kvalifikacija za EUropsko prvenstvo protiv selekcije Luksemburga u Zenici rezultatom 2:0 i šanse za plasman na Euro svela je na minimum.

Već je sami početak utakmice dao naslutiti šta će se večeras dešavati kada su gosti poveli u 4. minuti. Saničanin je dodao do Barišića, on je bio nesmotren i izgubio je loptu, a Borges Sanches je ukrao, prošao pored Šehića i lagano pogodio za 1:0.

Nakon toga Zmajevi su imali dvije dobre šanse preko Kodre koji je prvo šutirao glavom pored gola u 13. minuti, a zatim pet minuta kasnije iz blizine je također glavom, pogodio vratnicu

I bilo je to sve, iz više nego siromašnog prvog poluvremena koje je okončano zvižducima s tribina Bilinog polja.

U 47. minuti zamalo novi šok za BiH. Opet je Barišić pogriješio, Barreiro je izašao sam ispred Šehića, ali  je golman izvanredno obranio.

Šest minuta kasnije doduđen je penal za Zmajeve nakon što je u kaznenom prostoru srušen Edin Džeko, ali ni to nije pomoglo BiH. Odgovornost je preuzeo Amir Hadžiahmetović i šutirao je visoko preko gola. Domaći novinari se pitaju zašto Džeko ili Pjanić nisu preuzeli odgovornost i pucali penal

Konačno, u 74. minuti BiH je doživjela potpuni krah. Ponovo je katastrofalno reagirala obrana domaćina i golman Šehić, a Sinani je iskoristio poklon za konačnih 2:0.

Izbornik gostiju Luc Holtz koji je na klupi plakao od sreće

Već od sredine drugog poluvrema navijači su skandirali “Faruk, odlaz”, čime su poslali jasnu poruku izborniku BiH.

Na kraju utakmice gosti su burno proslavili pobjedu, domaći igrači žurno napustili travnjak uz glasne zvižduke publike.

Kamere su snimile izbornika gostiju Luca Holtza koji je na klupi plakao od sreće

BiH – Luksemburg 0:2 (Borges Sanches 4′, Sinani 74′)

BiH iz četiri utakmice ima tri boda( tri poraza i jednu pobjedu) i  šanse za plasman na Euro 2024. je svela na minimum