Bilić primio gol u 94. minuti, razbio mikrofon i vikao sucu: ‘Ti si jebena sramota’

•

Samo 60 sekundi dijelilo je Slavena Bilića od velike pobjede protiv West Bromwich Albiona u 25. kolu Premiershipa. Njegova momčad preokretom je imala 2:1 i morala je samo obraniti još jedan korner. Zvuči jednostavno, ali nekada je vrlo teško.

Slaven Bilić napokon je povezao nekoliko pozitivnih rezultata, pa je ovaj dio sezone kudikamo ljepši nego početna faza, kada su ‘čekićari’ bili pri dnu tablice. No, ove subote Bilić je ostao zakinut za dva buda protiv West Bromwich Albiona, a za sve je kriv sudac Michael Oliver

U dvoboju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham i WBA su u Londonu odigrali 2:2, a gosti su izborili bod pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatski stručnjak na klupi West Hama Slaven Bilić imao je velikih prigovora na suđenje Michaela Olivera koji je u nekoliko navrata oštetio ‘čekićare’.

WBA je poveo u 6. minuti golom Nacera Chadlija. Međutim, golu je prethodio prekršaj u napadu koji Oliver nije sankcionirao. Domaćin je izjednačio u 20. minuti, no sudac je poništio pogodak zbog zaleđa što je izazvalo velike prosvjede domaćina. U samoj završnici prvog dijela West Ham je tražio i kazneni udarac, no Oliver je šutio.

Bilićeva momčad je u nastavku susreta odličnom igrom uspjela okrenuti rezultat golovima Sofianea Feghoulija (63) i Manuela Lanzinija (86). No, WBA je u trećoj minuti nadoknade izjednačio golom Jonnyja Evansa. Za Bilića i njegove igrače i ovo je bila sumnjiva situacija i tražili su prekršaj nad golmanom Darrenom Randolphom.

Sve to toliko je razbjesnilo Bilića da je nakon utakmice ‘divljao’ uz teren, dohvatio je mikrofon, bacio ga i sucu žestoko opsovao.

“Ti si j…a sramota”, urlao je Bilić na suca nakon čega je završio na tribini u zadnjim sekundama utakmice.

Morao je Bilić kasnije i pred novinare, a tek je onda krenula ‘lavina’.

‘Igrali smo fantastično. Primili smo rani gol, ali nakon toga smo bili dobri, opasni, a u drugom poluvremenu igrali smo samo mi. Što nije bilo u redu? Sve. Ja sam prvi koji će reći da je sudački posao težak i da se uvijek može pogriješiti. Možete živjeti s jednom, možda dvije pogreške, ali ovo je uistinu previše. Šutio sam dosad, više ne želim’.

Bilićeva ljutnja bila je opravdana.

‘Grozno se osjećaj. Suđenje je bilo očajno. Neću razgovarati s njim. Stvarno ne razumijem ovo danas. Svaka odluka je bila protiv nas. Poništen nam je gol zbog zaleđa. Ljudi s klupe tvrde da nije bio, a kada sam to rekao pomoćniku, rekao je da je zbog prekršaja. Nisam ga pitao kojeg’.

A da uistinu tako razmišlja, Bilić je potvrdio ovom izjavom.

‘Ne vidim zašto bih bio kažnjen. Mislim da sam dovoljno kažnjen već ovakvim suđenjem’.