Čilić i Dodik u finalu Olimpijskih igara, čekaju se Pavić i Mektić

•
  •
  •
  •

Hrvatski tenisači Marin Čilić i Ivan Dodig plasirali su se u finale Olimpijskih igara u konkurenciji parova svladavši u polufinalu novozelandsku kombinaciju Michael Venus/Marcus Daniell 6:2, 6:2 nakon nešto više od sat vremena igre.

Čilić i Dodig lako su slavili u polufinalu protiv Novozelanđana. Neizvjesno je bilo samo do 2:2 u prvom setu. Nakon toga su hrvatski tenisači napravili seriju od osam gemova, odjurili na 6:2, 4:0 i mirno sačuvali prednost za ogromno slavlje.

Kasnije će Nikola Mektić i Mate Pavić igrati s Amerikancima Austinom Krajicekom i Tennysom Sandgrenom te bi u slučaju pobjede Mektića i Pavića Hrvatska osvojila još jednu medalju u Tokiju, a prvi put bismo gledali hrvatsko finale na Olimpijskim igrama.

Do Igara u Tokiju Čilić i Dodig su odigrali 22 meča u parovima i slavili u njih 12, a najbolju formu imali su 2016. godine kada su u Davis Cupu upisali sve pobjede u parovima, ali je unatoč tome te godine Hrvatska finale Davis Cupa izgubila od Argentine.

Međugorski kumovi

U finalu bi ih mogli čekati Mektić i Pavić, najbolji teniski par današnjice koji ove godine ima 51 pobjedu i samo pet poraza.

Pred ključni meč u borbi za finale Marin Čilić je objavio:

“Naše prve teniske korake započeli smo u rodnom Međugorju i maštali da jednoga dana stanemo na olimpijsko postolje. Prolazili smo kroz brojne prepreke i izazove u našim karijerama; osvojili smo Grand slamove, naslov prvaka svijeta s Hrvatskom “Davis cup” i došli na korak do osvajanja jedine medalje koja nam nedostaje – olimpijske.

Ostavit ćemo zadnji atom snage kako bismo ostvarili sportski san i naše rodno Međugorje, Hercegovinu i Hrvatsku učinili ponosnima. Iznad svih – HRVATSKA!🇭🇷