Čitačica s usana: Sudac je Livaji rekao “pi*ko mala”

•
  •
  •
  •

Hajduk je na domaćoj utakmici protiv Istre (2:2) u 28. kolu SuperSport HNL-a ostao bez dva boda na koja je računao u lovu na Dinamo i prvo mjesto, ali i bez Marka Livaje. Žuti karton kojeg mu je u 36. minuti zbog prigovora dao sudac Ante Čulina bio mu je treći akumulirani, zbog čega je suspendiran za iduću prvenstvenu utakmicu, derbi kod Rijeke.

Livaja je kažnjen zbog prigovora, a istim povodom javnu opomenu je dobio i njegov suigrač Ferro jer su žestoko prosvjedovali na Čulininu odluku da klizeći start Lukasa Grgića na Istrinom igraču Advanu Kadušiću označi ne samo kao prekršaj, nego još i da Hajdukovom veznjaku pokaže žuti karton za preoštar start.

Poludjeli su na to igrači splitskoga kluba. Stoper ‘bilih’ Ferro u bijesu je napucao loptu pa dobio žuti. Potom je do Čuline dotrčao i Marko Livaja, a onda je počeo show. Portal 24sata piše da im je čitačica s usana otkrila što su Livaja i Čulina govorili jedan drugom prilikom verbalnog okršaja:

Livaja: Šta je, šta je? (urla napadač Hajduka i psuje)

Sudac Čulina: Daj upristoji se. U facu mi se unosiš? U facu mi se unosiš, mala pičko? Nemoj mi se unositi! Evo ti žuti!

Čulina i Livaja imaju povijest sukoba. Na utakmici Slaven Belupa i Hajduka u studenom prošle godine 35. minuti je Slavenov igrač Vinko Soldo oštro startao na Livaju. Soldo je prošsao bez kazne, a Livaja je dobio  žuti karton zbog neprimjerene reakcije na tu odluku.

Navijači Hajduka na tu su poludjeli i zasuli teren predmetima. Jedan je pogodio pomoćnog suca Marića te ga raskrvario. Susret je prekinut na nekoliko desetaka minuta. Livaja je uspio odigrati 90 minuta, ali ozlijeđen. Načet je otišao na SP u Katar.

“Soldo je zaslužio žuti karton za nasrtaj na Livaju, a nije ga dobio. Javnu opomenu je zaslužio i Livaja u toj situaciji i on ga je dobio. Ubrzo je Livaja startao na Soldu, ali za to nije zaslužio žuti karton i nije ga dobio. To je bila odlična procjena suca”, ocijenio je sudački stručnjak Mario Strahonja prve kontroverzne sudačke odluke.

“Do prekida je sudac Čulina dobro sudio, ali zatim je podlegao ogromnom stresu, što je razumljivo te dosudio dva nepostojeća penala za Slaven”, kazao je Strahonja.

D.M. /Foto: Facebook