Dalić je na utakmici s Japanom povukao dosad neviđen potez

•
  •
  •
  •

Hrvatska reprezentacija nakon penala je slavila protiv Japana u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru. U četvrtfinalu Hrvatska će igrati protiv boljeg iz duela Brazila i Južne Koreje, koji se igra večeras od 20 sati. Brazil u  tom meču slovi kao veliki favorit.

Nakon dva produžetka rezultat je bio 1:1, a heroj utakmice bio je Dominik Livaković koji je obranio tri penala. Japan je poveo golom Celticovog Daizena Maede u 44. minuti, a Hrvatskoj je izjednačenje donio Ivan Perišić u 55. minuti.

Nekoliko minuta nakon njegovog gola, Zlatko Dalić je umjesto Brune Petkovića na teren poslao Antu Budimira, kojem je to prvi nastup na SP-u.

Budimir je na terenu proveo otprilike 45 minuta, nakon čega je Dalić na početku drugog produžetka umjesto njega na teren poslao Marka Livaju.

Situacija u kojoj isti igrač uđe i izađe iz igre na istoj utakmici nije puno puta viđena u utakmicama Hrvatske na velikim natjecanjima. Ne pamtimo da se u reprezentaciji Hrvatske kad to dogodilo.

D.M. /Foto:cropix