•
  •
  •
  •

Mladi nogometaši Dinama odigrali su 2-2 kod Manchester Citya u 2. kolu F skupine U19 Lige prvaka.Leon Šipoš s dva pogotka šokirao Građane.

Izabranici Igora Jovičevića uspjeli su ostati neporaženi kod Citya s kojim sada dijele prvo mjesto u skupini. Oba pogotka za Zagrepčane postigao je Leon Šipoš (27, 80), dok je City dvaput vodio preko Thomasa Doylea (18) i Španjolca Adriana Bernabea (45+1).

Nakon pobjede 1:0 protiv Atalante u prvom kolu juniorske Lige prvaka, mladi Dinamovi nogometaši ovog su puta imali puno teži zadatak. Bez obzira što je Atalanta (bila) juniorski prvak Italije, mlada momčad Manchester Cityja ipak je dimenzija više, jer kada mladog igrača Rogersa, plate čak 4 milijuna funti, jasno je s kakvim ambicijama i ova Cityjeva momčad igra u ovom natjecanju.

Domaćini su poveli u 18. minuti, nakon jednostavne akcije i oduzete lopte na sredini terena, koja je stigla do kapetana Doylea te koji je udarcem s pet, šest metara od gola pogodio za 1:0.

Iako su domaćini bili dominantniji, Leon Šipoš uspio je vratiti neizvjenost ovoj utakmici, zabivši za 1:1 u 27. minuti nakon što se našao sam pred golmanom.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena, domaćin je ipak zabio pogodak. Izveden je korner, Josipović je odbio loptu, Bernabe je opalio, lopta se odbila od travnjaka, preskočila sve i završila i mreži. Kad se krenulo s centra sudac je odsvirao kraj poluvremena pa možemo i žaliti što sudac možda nije koju sekundu ranije poslao igrače u svalčionicu.

U drugom dijelu, od samog početka nastavila se apsolutna dominacija domaće momčadi, ali Josipović je u nekoliko navrata branio čudesno i samo zahvaljujući njemu prednost domaćih nije bila veća.

A kada već nisu zabili oni, stigla ih je kazna. Leon Šipoš u 80. minuti postigao je svoj drugi gol te doveo svoju momčad na korak do senzacije.

Pokušali su domaćini do kraja ipak spriječiti senzaciju, ali udarac Bernabea u 82. minuti nije bio dovoljno precizan, pa je tako, uz pet minuta sudačke nadoknade, ostalo 2:2.

Dinamo je na startu istrčao u postavi Josipović – Hrvoj, Gvardiol, Šutalo, Jurišić – Krizmanić, Kocar, Janković – Marin, Karrica, Šipoš.

U drugoj utakmici skupine Atalanta i Šahtar su također odigrali 2-2. Nakon dva kola City i Dinamo imaju po 4 boda, a Šahtar i Atalanta po 1.

U sljedećem kolu 22. listopada Dinamo gostuje kod Šahtara. Dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine prolaze dalje.

Nakon što je njegova momčad izborila veliki bod protiv Manchester Citiya, trener Igor Jovićević nam je kazao:

“Teška je to bila utakmica za nas, znali smo za potencijal suparnika s svojim posjedom lopte i dubinom kojom napadaju. Nude sliku igre koju ima i prva momčad Citiya. Bilo nam je teško prilagoditi se u prvom poluvremenu, nikako nismo mogli naći rješenje za špicu i dva krilna igrača, pa su nam u završnici suparnici ulazili s viškom, lako su dolazili do situacija za pogodak.

U stanci između dva poluvremena smo odradili konstruktivan razgovor, napravili smo par korekcija, te smo pokazali da se ozbiljno može računati na nas, konsolidirali smo igru, bili smo bolji s loptom u nogama. Kad smo imali duži posjed, stvarali smo im probleme.

Pohvalio bih momčad koja je dva puta stizala prednost suparnika na njihovom travnjaku, a niti suđenje nije bilo na najvišoj razini, sitni prekršaji su nekako uvijek išli na suparnikovu stranu. No, ovi dečki su pokazali karakter, četiri boda u dvije utakmice daju nam dobar temelj za dalje, pred dvije ključne utakmice s Šahtarom. Ovaj neodlučeni rezultat budu optimizam za dalje”.

Nakon utakmice mladi Dinamovci su zaplesali zagrljeni na centru i zapjevali Dinamovu himnu, desetak navijača koji su došli pogledati utakmicu im je skandiralo, a Joško Gvardiol koji je odigrao još jednu jako dobru utakmicu je kazao.

“Nismo baš bili super, ali smo osvojili veliki bod. Nas nekolicina bila je još umorna od utakmice s Villarrealom koju smi igrali prije neki dan. Također, teren je bio jako brz, nismo navilknuli igrati na takvom. Ali, dva puta smo stizali rezultat i zadovoljni smo s ovim bodom protiv vrlo kvalitetnog i taleniranog suparnika”.

R.I.  Hina/foto:screenshot