DINAMO – KRASNODAR 1:0 Modri potvrdili osminu finala Europa lige – video

•
  •
  •
  •

“Modri” su izborili nastavak europske priče nakon što su u 16-ini finala s dvije pobjede izbacili ruski Krasnodar. Nakon 3-2 iz ruskog ogleda, Dinamo je u uzvratnom susretu na stadionu Maksimir pobijedio sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Mislav Oršić u 30. minuti, no najveći dio posla napravio je Kristijan Jakić. Nakon što je osvojio loptu na sredini terena, povukao je kontru, te uposlio Petkovića koji mu je vratio loptu, da bi Jakić asistirao Oršiću koji s 11 metara precizno pogodio za vodstvo.

Hrvatski prvak pobijedio je ruski Krasnodar 1:0 na Maksimiru u uzvratnoj utakmici 1/16 finala Europa lige i tako potvrdio gostujuću 3:2 pobjedu ostvarenu 18. veljače u Rusiji.

Počelo je opasno po Modre već u 20. sekundi. Stefan Ristovski morao je u posljednji trenutak blokirati opasan ubačaj Remyja Cabelle koji se sletio po desnoj strani nakon što je baš Makedonac zakuhao situaciju pred golom Dominika Livakovića. Odmah iz sljedeće akcije Dinamo je zaprijetio udarcem Luke Ivanušeca, a obranio je to Stanislav Agkacev.

Nakon nekoliko prijetnji i jedne i druge momčadi Dinamo je preuzeo inicijativu te u 31. minuti dočekao pogrešku Rusa

Sjajna akcija Dinama za pobjedu

Dinamo je potom složio brzu i sjajnu akciju koju je oduzetom loptom začeo Kristijan Jakić. Kombinirao je veznjak Dinama s Brunom Petkovićem, a onda je sam Jakić dodao Mislavu Oršiću na 11 metara, koji je to lako sproveo u mrežu za 1:0 Dinama.

Krasnodar se mogao vratiti u utakmicu u 45. minuti. Alexandr Ionov uspio se leđima okrenut Livakovićevom golu zagraditi te namjestiti udarac Cabelli, međutim, Francuz to očajno završava i šalje loptu preko gola.

U drugom poluvremenu Dinamo je rutinski čuvao posjed i prilaze svom golu. Rusi su izgledali bezidejno i slabašno na sredini terena gdje je Dinamo uglavnom s lakoćom odnosio duele. Joško Gvardiol zaprijetio je u 68. minuti, tukao je u donji desni kut Agkaceva koji je to odbio u korner.

Dinamo apsolutno zasluženo ide dalje

Posljednjih 15-ak minuta Dinamo se orijentirao na kvalitetnu obranu i Rusima prepustio nešto više inicijative. Krasnodar nije imao dovoljno snage ni kvalitete da isprovocira potencijalnu dramu golom u završnici i nakon 180 minuta borbe hrvatski prvak apsolutno je zasluženo izborio osminu finala Europa lige.

Ždrijeb parova osmine finala održat će se u petak u sjedištu Europske nogometne federacije (UEFA) u Nyonu.

U ovoj fazi natjecanja nema nositelja, a međusobno mogu igrati i klubovi iz istih zemalja. Tako “Modrima” prijete velikani kao što su Arsenal, Tottenham, Ajax, Rangers, Roma, Manchester United….

Prve utakmice osmine finala su 11. ožujka, a uzvrati su tjedan dana kasnije. Četvrtfinale se igra 8. i 15. travnja, dok su polufinala 29. travnja i 6. svibnja.

Ove sezone finale je 27. svibnja u Gdanjsku.

Hina/Foto:dinamozm