•
  •
  •
  •

Modri su na Maksimiru 3:0 pobjedom protiv Osijeka nastavili svoj pozitivan niz od 37 utakmica bez poraza u domaćim natjecanjima! Golijadu Modrih na Maksimiru je pokrenuo Pavičić lijepim pogotkom u 20. minuti utakmice, a u drugom poluvremenu prednost Dinama golovima su potvrdili Henriquez i Ćorić.

Mamićeva momčad pet kola prije kraja, uz utakmicu više, ima 15 bodova prednosti pred Rijekom, ali i sezonu u kojoj ne zna za prvenstveni poraz.

Nadali su se Osječani, kojima je svaki bod neophodan u borbi za ostanak među prvoligašima da će Mamićeva družina možda biti malo uspavana. Međutim, Soudani ih je već na samom startu s tri bijega upozorio da popusta – nema.

Osijek je imao u prvom dijelu nekoliko prilika, ali Eduardo je svaki put bio na mjestu. Zaredalo se nekoliko izglednih prilika Osijeka nakon nekoliko izborenih kornera, ali srećom za Dinamo pogodaka momčadi u bijelim dresovima nije bilo

U 20. minuti, nakon lijepe akcije, prekrasnim udarcem Domagoja Pavičića Dinamo je stigao do vodstva 1:0 i posve razbio iluzije gostiju.

Domaćini ni nakon tog gola nisu posustajali, ali do odmora pogodaka više nije bilo. No bila je primjetna želja, prije svih trenera Mamića koji je već u 30. minuti zamijenio Ademija. Očito neraspoloženog za igru, a priliku je dao Henriquezu, što je, kasnije se pokazalo, bio sjajan potez.

U nastavku su Dinamove prilike bile još češće, a dobrom igrom prednjačio je Marko Pjaca. I baš je on bio asistent Henriqueza za 2:0 u 50. minuti dvoboja.

Do kraja utakmice koja je tada već bila odlučena Modri su stvorili još nekoliko prilika, ali Pjacini su pokušaji bili zamalo neprecizni. Ali zato nije Ćorićev, na asistenciju Henriqueza, pa je i novopečeni punoljetnik postao strijelac.

Ćorić je i na ovoj utakmici pokazao da je igrač koji donosi prevagu i da spada u viši razred u odnosu na MAX TV prvu ligu