DINAMO SE RASPAO Rijeka im zabila pet komada za treći uzastopni poraz! VIDEO

•
  •
  •
  •

DINAMO je potopljen, ponižen, razbijen… Koju god riječ odaberete, vjerujte, nećete pogriješiti. Rijeka je u 9. kolu HNL-a pobijedila momčad Zlatka Kranjčara s visokih 5:2, a ne pretjerujemo kad kažemo da su Modri mogli primiti još koji gol.

Kranjčar je za utakmicu s Rijekom odlučio eksperimentirati. Odlučio se za novu formaciju 3-4-3, a požalio je već nakon 17 sekundi. Lopta je krenula s centra, Rijeka je nakon četiri dodavanja došla pred gostujuća vrata, a dojučerašnji junior Adrian Šemper napravio je veliku pogrešku te je omogućio Rijeci da zabije gol u vrlo ranoj fazi utakmice. Nije samo Šemper krivac u toj situaciji, nego kompletna obrana Modrih na čelu s reprezentativcem Josipom Pivarićem koji se, općenito, nije pojavio na utakmici.

Rijeka je nastavila prijetiti Dinamu, sijevalo je sa svih strana. Pokušavali su strijelac prvog gola Gavranović, najnovije Kekovo pojačanje Gorgon, a posebnu glavobolju Dinamu je zadavao Marko Vešović koji se poigravao s Pivarićem i ostatkom zadnje linije gostujuće momčadi.

Drugi gol pao je u 34. minuti kada je Andrijašević dao loptu na bok za Vešovića, a ovaj se prošetao kraj svojih čuvara i mirno uposlio Gorgona koji je bez problema matirao Šempera. Pri rezultatu 2:0 probudila se i druga strana, ali već tada je bilo prekasno. U 35. minuti zabilježili smo sramežljivi pokušaj Fernandesa prema golu Rijeke, prvi na utakmici.

Na poluvremenu dvoboja sportski direktor Dinama Marijan Vlak osjetio je kako ova priča neće dobro završiti. Nazirao se miris debakla. Tako je i bilo.

U prvih 10 minuta drugog poluvremena Rijeka je zabila dva gola (Vešović, Gorgon) i pitanje pobjednika, ako je to uopće bilo upitno, bilo je riješeno. Do kraja susreta Vešović je zabio još jedan za Rijeku, dok je Dinamo preko Soudanija i Pavičića koliko-toliko ublažio težak poraz.

Modrima je ovo treća uzastopna utakmica koju su izgubili (Osijek, Lyon, Rijeka), a s 19 bodova trenutačno su na 3. mjestu HNL-a.

U prvom susretu u nedjelju Osijek je s tri gola u posljednjoj četvrtini utakmice u svom Gradskom vrtu svladao Split sa 3-0 (0-0). Prvi gol postigao je Perošević (68-11m), a pobjedu je u završnici s dva gola potvrdio Vojnović (82, 88).

Osijek je sada drugi sa 22 boda, dok je Split posljednji s četiri boda, koliko ima i pretposljednja Istra 1961.