DRAMATIČAN PREOKRET: Čilić objasnio dramu u prvom kolu Australian Opena

•
  •
  •
  •

MARIN ČILIĆ je u prvom kolu Australian Opena  gubio 2:0 od Poljaka Jerzy Janowicza ali je uspio preokrenuti i plasirati se u drugo kolo. Meč je trajao Za pobjedu se borio tri sata i četiri minute.

“Znao sam da će biti teško jer je Jerzy Janowicz igrač koji sjajno servira i igra dosta agresivno, kazao je najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nakon što je na startu Australian Opena preokrenuo meč i pobijedio poljskog tenisača 4-6, 4-6, 6-2, 6-2, 6-3. Čilić je gubio 0-2 u setovima. Start u Australiji bio je puno teži od očekivanog.

Nakon dva seta plesao je na rubu poraza, Čilić jr u nastavku meča pronašao izgubljeni ritam i preokrenuo rezultat.

“Janowitz može biti jako opasan, pogotovo kada su brzu uvjeti kao u Melbourneu. Možda mi je to unijelo malo nesigurnosti na početku. Bio sam preoprezan, oklijevao sam i nisam dobro servirao,” kazao je Čilić.

Zanimljivo je da je Čiliću ovo bila druga pobjeda u zadnjih pet mečeva u pet setova. Sva tri meča u kojima je vodio 2:0 je izgubio. Od Švicarca Rogera Federera u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Wimbledona, od Amerikanca Jacka Socka u četvrtfinalu Davis Cupa, te od Martina Del Potra u finalu Davis Cupa u studenom prošle godine.

U sljedećem kolu Čilić ide na Britanca Daniela Evansa koji je s 7:6, 6:3, 6:1 bio bolji od Facunda Bagnisa.

Danas u Melbourneu više nemamo hrvatskih predstavnika.

MP/Foto:facebookMČ