EUFORIJA U SPLITU: Juniori Hajduka izbacili Man. City iz Lige prvaka – video

•
  •
  •
  •

Juniori  Hajduka napravili su senzaciju i pobjedom 2:1 na Poljudu izbacili Manchester City u osmini finala Lige prvaka mladih. Uzvratne utakmice nema tako da se Hajduk ovom pobjedom plasirao u četvrtfinale. Povijesni uspjeh za splitski klub, veliki rezultat momčadi koju vodi Marijan Budimir.

Golove za splitsku momčad zabili su Roko Brajković i Mate Antunović, a za City je pogodio Oscar Bobb.  Hajduk će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Borussije Dortmund i PSG-a, koji je na rasporedu danas od 16 sati.

Juniori splitskog Hajduka na Poljudu su napravili pravo malo čudo. U prvom poluvremenu poveli su 2:0 protiv vršnjaka iz Manchester Cityja u utakmici osmine finala Lige prvaka mladih

Odlična igra momčadi Marijana Budimira dovela je i do gola u 24. minuti. Nespretno je reagirao Cityjev vratar Murray-Jones, koji je izašao na 20-ak metara i pokupio dugo dodavanje ispred Antunovića, ali je pritom odbio loptu do Brajkovića. On ju je preciznim udarcem smjestio u upražnjenu mrežu.

Samo devet minuta kasnije Hajduk je povisio na 2:0. Noa Skoko lijepim je dodavanjem vanjskim dijelom kopačke pronašao Antunovića, a on je velemajstorski izvrtio čuvara i udarcem u bliži kut savladao golmana Cityja. Krasan gol mladog napadača Hajduka.

City smanjio zaostatak, ali više nije mogao

Englezi su se ipak uspjeli vratiti u igru u 45. minuti. Carlos Borges probio je desnu stranu Hajdukove obrane i odigrao povratnu loptu za Bobba, a on je udarcem uz samu vratnicu matirao domaćeg vratara Bornu Buljana.

Na početku drugog poluvremena Antunović je imao veliku šansu za 3:1, ali je nakon dobre i jednostavne akcije pucao zamalo pored gola.

City je u drugom poluvremenu imao izraženu prednost u posjedu lopte, imali su nekoliko obećavajućih situacija 2:2, ali ipak nisu uspjeli zabiti gol Hajduku koji se čvrsto i koncentrirano branio unatoč tome što se vidjelo da su igrači energetski pali.

Pred kraj utakmice gosti su ostali bez važnog igrača zbog crvenog kartona. Naime, Vrcić je uklizao Burnsu koji je poputno izgubio živce i nasrnuo je na njega Dobio je drugi žuti karton i morao napustiti travnjak.

Svakako treba dodati da je Hajduk do velikog uspjeha stigao bez nekoliko vrlo važnih igrača.

Marko Capan i Rokas Pukštas ranije su ove sezone igrali za juniore, a sada su sa seniorskom ekipom baš kao i suspendirani Luka Vušković, dok je Dominik Prpić, koji također ima važnu ulogu u seniorima, trenutno ozlijeđen. Svi oni mogli bi pojačati Hajduk u četvrtfinalu.

“Ovo je Hajduk” s tim su povikom navijači ispratili mlade igrače u bijelim dresovima koji su ispred sjeverne tribine slavili veliku pobjedu.

M.M. /Foto: YouTube