FOTO DANA: Vlašić otvorio golijadu, Petković izvrtio braniča od 60 mil. eura

•
  •
  •
  •

Hrvatska nogometna reprezentacija veličanstvenom predstavom u Trnavi svladala je Slovačku s 4-0 (1-0) u utakmici 4. kola skupine E kvalifikacija za EURO 2020.

Pred 18.098 gledatelja na stadionu Antona Malatinskoga Antona Malatinsko Slovaci su ostali bez ikakave prilike za bodove zbog sjajne igre naših igrača.

U prvom poluvremenu igralo se otvoreno s obje strane, a obje reprezentacije imale su prilike u prvih 20. minuta, ali nakon toga utakmica kreće u našem smjeru, a izabranici Zlatka Dalića pokazali su zašto su svjetski viceprvaci.

Strijelac vodećeg pogotka u posljednjoj minuti prvog poluvremena bio je Nikola Vlašić, kojem je to prvijenac u dresu A reprezentacije.

Na početku drugog poluvremena za 2:0 zabio je Ivan Perišić, a pomogao mu je Milan Škriniar koji je skrenuo loptu dovoljno da ju Martin Dubravka ne može uhvatiti.

U 72. minuti treći pogodak ‘vatrenih’ postigao je Bruno Petković nakon sjajnog driblinga u kaznenom prostoru, kojim se oslobodio dvojice slovačkih stopera i time pokazao da sjajna forma iz Dinama nije slučajnost.

Petkoviću je ovo prvi pogodak u natjecateljskoj utakmici za Hrvatsku, ukupno drugi. Jedan protiv Tunisa u prijateljskoj.

Točku na “i” u 89. minuti stavio je Dejan Lovren pogotkom glavom na ubačaj Brozovića.

Igrač utakmice za mnoge je Bruno Petković. Zasluženo.  Zabio je treći gol, okrenuo je braniča Lazija Vavru, a nakon toga i Škriniara iz Intera, stopera koji vrijedi 60 milijuna eura.

Vlašić je veliki  dobitak za Vatrene, Livaković se još jednom potvrdio kao prvi vratar, Brozović i Perišić uvijek odradi svoje. Lovren siguran u obrani,  na kraju za konačnih 4:0.

Protiv Slovačke nije bilo slabe točke ali hrvatska reprezentacija ima pokretačku snagu koja se zove Luka Modrić. I kad mu je bilo najteže, kad su mu podmetali klipove, uvijek je bio na razini, davao sigurnost i samopouzdanje momčadi. Bravo, Luka!

Hrvatska će sljedeću kvalifikacijsku utakmicu odigrati u ponedjeljak, 9. rujna, kad će gostovati kod Azerbajdžana.

Utakmica u Bakuu započet će u 18 sati po vremenu vremenu.

M. Marković/Foto: TASR – Pavel Neubauer