•
  •
  •

Igrači i navijači Barcelone su odali počast dugogodišnjem nogometašu i bivšem reprezentativcu Španjolske, bilo je vrlo emotivno. Gerard Pique nije mogao prestati plakati.

Pique je dijete Barcelone, ali do zvjezdanog statusa morao je doći zaonilaznim putem, od Zaragoze, preko Manchester Uniteda. Pep Guardiola ga je 2008.  vratio u Barcelonu, za koju je nastupao sve od tada i  odigrao 768 utakmica, zabio 68 golova i osvojio 36 trofeja.

Legendarni igrač Barcelone i španjolske reprezentacije najavio uoči ovog susreta da će mu ovo biti posljednja utakmica i da će se umiroviti, a u sedmoj minuti svi su na stadionu tražili da upravo Pique izvede jedanaesterac.

No, Pique je taj posao prepustio Robertu Lewandowskom koji nije pogodio za vodstvo Barce. Domaćini su suparnika slomili u drugom poluvremenu, a strijelci su za nova tri boda bili Dembele u 48. i De Jong u 62. minuti.

U 83. minuti susreta Pique je napustio travnjak Camp Noua uz ovacije cijelog stadiona. Dok se pozdravljao sa suigračima i stručnim stožerom zapljeskali su mu apsolutno svi, a on je kapetansku traku kluba predao Jordiju Albi. Piqueu su zapljeskali i igrači Almerije.

A onda je po završetku utakmice u kojoj je Barcelona pobijedila s 2:0 uslijedio oproštajni govor, a kada je Pique uzeo mikrofon u ruke potekle su suze.

“Želim se zahvaliti svima – suigračima, stručnom stožeru, svima u klubu. Hvala vam na svemu… Ponekad se ljubav iskazuje odlaskom”, rekao je Pique i briznuo u plač.

Camp Nou je bio nabijen emocijama u tim trenucima. Cijeli je stadion ustao i pljeskao Barcinom kapetanu, a pljesku su se pridružili i igrači Almerije. Pique je navijačima uzvratio pljeskom, mahao im i poslao poljubac. Na kraju je još izgrlio i bivšeg suigrača, sad Barcinog trenera

Pique i Xavi zajedno su igrali u možda i najuspješnijem Barcinom razdoblju, kada je katalonski klub osvojio tri naslova Lige prvaka i pet španjolskih prvenstava.

Pique je u Barceloni igrao od 2008. godine, otad je za nju nastupio u 768 utakmica i osvojio 36 trofeja.  Pique je s Barcelonom potom osvojio osam naslova prvaka Španjolske, sedam Španjolskih kupova te tri Lige prvaka (2009, 2011, 2015). S Unitedom je 2008. godine osvojio naslov prvaka Engleske te Ligu prvaka,

Za španjolsku reprezentaciju odigrao je 102 utakmice, 2010. osvojio naslov svjetskog prvaka, a 2012. naslov europskog prvaka.

Megy M. /Foto: Twitter