VIDEO / Gol poništen zbog neobičnog pravila koje ni sudac nije znao

•
  •
  •
  •

U dramatičnim okolnostima Villarreal je na gostovanju kod Rennesa osvojio prvo mjesto u skupini F Europske lige (2:3). Obje momčadi su od ranije potvrdile proljeće u Europi, ali ulog je svejedno bio velik.

Domaćinima je bio dovoljan i bod da potvrde prvo mjesto u skupini za izravan plasman u osminu finala tog natjecanja. S druge strane Španjolcima je igrala samo pobjeda kako bi skočili s druge pozicije u skupini i izbjegli doigravanje. Utakmica je očekivano bila dramatična, Rennes se dva puta vraćao iz rezultatskog minusa, no treći puta to im nije uspjelo. Malo sreće i čudna situacija koštali su ih boda i prvog mjesta u skupini

Poveli su gosti u 36. nakon što je Moreno realizirao kazneni udarac. Samo minutu kasnije Assignon je već izjednačio. Gosti su opet došli u prednost preko Akhomacha u 62, ali domaćini su golom Blasa u 79. ponovno vratili utakmicu u egal.

Odmah u idućem napadu Parejo je zabio za Villarreal i opet su Španjolci bili na vrhu skupine. Rennes je krenuo po još jedno izjednačenje, pogodili su gredu, a onda erupcija oduševljenja.

Igrala se 11. minuta sudačke nadoknade kada je Assignon još jednom zatresao mrežu. Međutim, nakon asistencije VAR-a pogodak je poništen zbog neobičnog razloga.

Golu je prethodio slobodnjak Rennesa, koji je izveo Enzo Le Fee. On je izravnim šutom iz slobodnog udarca pogodio prečku, od koje se lopta odbila do njega a da nije dotaknula drugog igrača, na što je on opet pucao. To je nedopušteno, a u VAR sobi su primijetili taj važan detalj, zbog čega je poništen nastavak akcije, a samim tim i Rennesov gol.

Svi na stadionu, kao i komentatori u medijima, ostali su u čudu, ne znajući zašto je gol poništen. Rennes je tako ostao bez prvog mjesta u skupini i s puno težim europskim putem, i to zbog bizarnog pravila koje čak ni sudac nije znao.

D.M. /Foto: Twitter