Hajduk – Dinamo 0:1 Dinamo u finalu Kupa, zaigrao Perišić – video

•
  •
  •
  •

Dinamk i Rijeka igrat će u finalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk 1:0 i izborio je finale s Rijekom koja je izbacila Lokomotivu. Strijelac je bio Sandro Kulenović u 15. minuti.

Za Hajduk je debitirao Ivan Perišić koji je u igru ušao u 72. minuti. Finale će se igrati na dvije utakmice. Prva će se odigrati 15. svibnja, a druga 30. svibnja.

Za Dinamo će to biti 24. finale, a do sada je slavio rekordnih 16. puta. S druge strane Rijeka je izborila svoje deveto finale Kupa, a u dosadašnjih osam finala šest puta je slavila.

Nakon što je Dinamo u subotu u ligaškom ogledu slavio sa 1-0, četiri dana kasnije dva najveća hrvatska kluba su ponovo na Poljudu odmjerili snage. Ovoga puta u polufinalu Kupa, a ishod je bio identičan.

Bio je to čak šesti međusobni derbi Hajduka i Dinama ove sezone. Krenulo je pobjedom Dinama u Superkupu u srpnju na Maksimiru s 1:0.

Sedam dana kasnije Hajduk je na istom stadionu otvorio sezonu pobjedom 2:1. Splićani su bili uspješniji u listopadu na Poljudu s 1:0, dok je treći ligaški ogled, odigran u prosincu na Maksimiru završio bez golova.

Prije četiri dana je Dinamo u prvenstvu slavio na Poljudu s 1:0, a serija je nastavljena i novim susretom na Poljudu, ovoga puta polufinalnim ogledom Kupa koji je završio minimalnom pobjedom Modrih.

Kulenović zabio gol odluke

Obojica trenera napravila su nekoliko promjena u sastavima u odnosu na nedjeljni ogled. Mislav Karoglan odlučio je od prve minute pružiti priliku Šimunu Hrgoviću, Josipu Brekalu, Yassineu Benrahuu i Nikoli Kaliniću dok su Emir Sahiti, Rokas Pukštas, Ismale Diallo ostali na klupi, a ozlijeđeni Marko Livaja nije niti konkurirao za sastav.

Sergej Jakirović je od prve minute u vatru gurnuo Maura Perkovića, Daria Špikića, Petra Sučića, te Sandra Kulenovića. Za razliku od prve utakmice na klupi su ostali Arber Hoxha i Takuro Kaneko, dok Arijan Ademi i Maxime Bernauer nisu bili niti na klupi.

I ovaj dvoboj, kao i nedavni ligaški sudili su strani suci. U prvenstvu je susret vodio Nijemac Daniel Siebert, dok je susret u Kupu sudio Talijan Fabio Maresca.

Derbi je počeo sjajnom prilikom Petković koji je u šestoj minuti promašio nemoguće. Sučić je sjajnim dodavanjem uposlio Petkovića na drugoj stativi, ali je napadač Dinama prebacio vrata.

Samo minutu kasnije priliku je imao Nikola Kalinić koji je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Ivan Nevistić obranio.

“Modri” su poveli u 15. minuti. Baturina je sjajno prošao kroz obranu Hajduka i dodao loptu Petkoviću, koji se pucao s ruba kaznenog prostora, Lovre Kalinić je obranio, ali je Kulenović pospremio odbijanac za vodstvo gostiju. Hajdukov vratar se pritom ozlijedio pa je umjesto njega u igru ušao Ivan Lučić.

Dominacija Dinama u prvih 45 minuta

Novu veliku priliku Dinamo je imao u 32. minuti. Pierre Gabriel je projurio po krilu, ubacio do Špikića, čiji je udarac sjajno obranio Lučić. Samo šest minuta kasnije nova prilika Dinama. Sučić je u kontri odlično proigrao Kulenovića, koji je pucao u Lučića. U drugoj minuti nadoknade Kulenović je ponovno prijetnja za Hajduk. Pretrčao je Šarliju pucao iskosa, ali se Lučić dobro postavio obranivši udarac.

Dinamo je apsolutno dominirao u prvom dijelu i domaćin je imao sreće što nije i teže stradao.

U drugom dijelu prvi je zaprijetio Hajduk, Krovinović je u 48. minuti pucao s 14 metara, ali pored gola. Uzvratio je Petković minutu kasnije, ali je Lučić još jednom sjajno obranio. U 53. minuti ponovo je pucao Petković, ali nedovoljno opasno, baš kao i Krovinović u 60. minuti.

Perišić ušao u zadnjih 20 minuta

Pola sata prije kraja susreta Ivan Perišić je krenuo na zagrijavanje zapalivši Poljud. Deset minuta kasnije hrvatski reprezentativac je ušao debitiravši za splitski sastav, a u igru je ušao prvi put nakon rujna kada je na treningu Tottenhama teško ozlijedio koljeno.

Samo nekoliko minuta kasnije Perišić je zaprijetio pucajući glavom, ali nedovoljno opasno. U 81. minuti odličnu priliku za izjednačenje imao je Trajkovski, ali nije bio precizan.

U 89. minuti za Dinamo je zaigrao još jedan oporavljenik Marko Rog koji nije igrao od srpnja 2023.

Najbliže izjednačenju Hajduk je bio u šestoj minuti nadoknade, Sigur se najbolje snašao u gužvi, no njegov udarac je završio na vrhu vratnice.