HAJDUK – ŠIBENIK 2:1 Livaja u 85. minuti za preokret Hajduka

•
  •
  •
  •

Hajduk je u dramatičnoj utakmici 18. kola SuperSport HNL-a pobijedio Šibenik 2:1 i došao na četiri boda zaostatka za Dinamom. Šibenik je poveo u 13. minuti golom Araija, a Hajduk je izjednačio u 45. preko Kalika. Po strašnoj kiši i vjetru Hajduk je do pobjede došao u 85. minuti, kad je Livaja iskoristio kiks gostujuće obrane i zabio za 2:1.

Po teškom terenu, na momente mokrom i blatnjavom, Hajduk je očekivano navalio na Šibenik od prve minute, ali se već u 13. minuti našao u minusu. U jeku napada domaćina, Čop je povukao polukontru po lijevoj strani i baš nitko nije izašao na njega od domaćih igrača.

Proslijedio je loptu Soldi, koji je ubačajem između prve stative i grozno postavljenog Sentića na drugoj stativi našao potpuno samog Araija, koji zabija u prazan gol za 0:1. Samo pet minuta kasnije Šibenik je mogao imati 2:0, ali je stativa spasila domaćine. Sentić je jako loše procijenio centaršut iz kornera na drugoj stativi, gdje je sam bio Mesa, no njegov udarac glavom zaustavila je stativa.

Kako je poluvrijeme odmicalo, Hajduk je bio sve opasniji pa je prvo u 22. minuti udarac Melnjaka završio u bloku, četiri minute kasnije Kalik je loše reagirao u čistoj šansi na drugoj stativi, a potez utakmice u 37. minuti napravio je Rogić. Krovinović je ubacio na peterac, Melnjak je natrčao na loptu i dobro pucao, ali je Šibenikov golman nevjerojatnom reakcijom spasio svoju momčad.

VAR spasio Hajduk

Hajduk je do izjednačenja došao u 45. minuti. Livaja je dugu loptu prebacio u peterac, gdje je Perić pogodio Matića, a onda su oba igrača Šibenika pala na tlo. Odbijenu loptu Kalik je petom pokušao ugurati u gol, ali je pogodio Matića te je Hajdukov veznjak iz drugog pokušaja zabio u nebranjeni gol za 1:1.

No linijski sudac označio je zaleđe Livaje u začetku akcije. VAR je pregledavao situaciju i onda signalizirao sucu Tihomiru Pejinu da ofsajda nije bilo pa je gol Hajduka priznat i na odmor se otišlo s 1:1.

U poluvremenu se kiša nošena vjetrom znatno pojačala i bilo je sve teže igrati. Šibenik se potpuno zatvorio, a Hajduk je kampirao na polovici gostiju iako previše šansi nije uspio stvoriti. Najveću je imao Perić, koji je u 73. nakon ubačaja iz kornera glavom pucao preko gola, a dvije minute kasnije Pukštas je u padu glavom tukao kraj gola.

Livaja zabio nakon katastrofalne pogreške gostiju

I kad se činilo da će Šibenik izdržati i da će Hajduk propustiti šansu priključiti se Dinamu, po tko zna koji put spasio ga je Marko Livaja. Jednu bezopasnu dugu loptu na polovicu Šibenika inače sjajni Perić je glavom katastrofalno prebacio preko vlastite obrane. Livaja se potpuno sam sjurio prema Rogiću i rutinski pogodio za, pokazalo se, konačnih 2:1.

Hajduk je tako stigao na četiri boda zaostatka za Dinamom, koji je jučer odigrao 0:0 s Goricom, ali branitelj naslova ima i utakmicu manje.