HRVATSKA – NJEMAČKA 25:24 Triler u Beču! Hrvatska preokrenula minus 5 za veliku pobjedu

•

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su hrvatski rukometaši pobijedili Njemačku s 25-24 (11-14) i osigurali polufinale. Pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja te obrana Marina Šege 13 sekundi prije kraja.

Rat u Beču dobila je Hrvatska. Sjajna utakmica, sjajna pobjeda vrijedna polufinala Eura, koje sada treba protiv Češke samo ozbiljno potvrditi. Iščupali smo se srcem iz velikog ponora u prvom dijelu. Nije išlo, ali smo bili momčad. I to je presudilo.

Da su Nijemci znali da ne volimo udarački rukomet, to je bilo jasno od 1. minute. I to nam je bio problem s kojim smo se teško nosili, jer nismo imali šut iz vana, bili smo u svemu tome i vrlo spori i da nije bilo Cindrića koji je nešto pokušavao sam vjerojatno bismo se raspali totalno.

Probali smo po svojoj ustaljenoj shemi 5-1, a Njemačka se na to sjajno pripremila. Spuštali su na crtu oba krila, Webera, otvarali šut iz vana, a poznato je da je to njihova najveća snaga koja bez bloka može probušiti svakog protivnika.

Drugi veliki problem je bio brzi centar Nijemaca koji su vidjeli da mijenjamo igrača ili dva obrana – napad što naravno kao prava organizirana momčad nisu propustili kazniti. Uz to Šego nije bio spreman za čuda, a s druge strane je Wolff baš radio to. I tako je Njemačka pomalo rasla iz minute u minutu. Červar je kod 5:8 pokušao zaustaviti takav tijek time outom, ali ništa se bitno nije promijenilo.

U prvom dijelu fulali smo baš sva tri penala – dvaput Horvat i jednom Karačić, što je u ovakvim susretima nedopustivo. Onda na to i dekoncentracija, da nas Nijemci probijaju jedan na jedan, a vrhunac je bio u tome kada se u igri 6 naših protiv 4 protivnika Weber probio kraj Stepančića, zabio i još izborio isključenje našeg igrača.

Njemačka bolje otvara drugi dio (16-11, 17-12), a pogocima Stepančića i Mandića Hrvatska dolazi na 16-18 u 40. minuti. Stepančić u 47. minuti dovodi Kauboje u minimalan zaostatak (20-21), a nakon prve obrane Ašanina na utakmici u kontri Mandić izjednačava na 22-22.

Nakon sjajne  igre u obrani imali smo četiri napada za vodstvo koje nismo iskoristili.

Nijemci su ponovno poveli, a  Tri minute prije kraja Duvnjak poravnava na 24-24,  Pekeler zarađuje isključenje dvije minute prije kraja. Junak dvoboja Karačić minutu i pol postiže gol za 25-24, a pobjedu osigurava fenomenalna obrana Šege na 13 sekundi prije sirene.

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio 7 golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, Luka Stepančić 4, a David Mandić i Luka Cindrić po tri gola, dok je Nijemce predvodio Uwe Gensheimer s 4 gola.

Hrvatsku očekuju još dvoboji sa Španjolskom (ponedjeljak, 16 sati) i Češkom (srijeda, 16).