•
  •
  •
  •

Hrvatske skijašica Zrinka Ljutić osvojila je treće mjesto u slalomskoj utrci Svjetskog kupa u češkom Špindleruvom Mlynu. To je prvo postolje hrvatskog ženskog skijanja nakon 16 godina i nastupa Ane Jelušić. Druga hrvatska skijašica Leona Popović zauzela je odlično peto mjesto.

Prvo mjesto osvojila je Njemica Lena Duerr s vremenom 1:30:91. Druga Mikaela Shiffrin imala je šest stotinki zaostatka, dok je Ljutić bila treća s 49 stotinki slabijim vremenom. Četvrto mjesto zauzela je Šveđanka Anna Swenn Larsson s 83 stotinke sporijim nastupom, dok je peta Popović imala 84 stotinke lošije vrijeme od pobjednice.

Nakon prve vožnje Ljutić je bila također treća, kao i Popović peta te su obje ponovila sjajna izdanja i u drugoj te ostvarile povijesni uspjeh hrvatskog skijanja jer nikad dosad dvije naše predstavnice nisu bile u “Top 5” u Svjetskom kupu.

Ljutić je hrvatskom ženskom skijanju osigurala prvo postolje nakon 16 godina i Ana Jelušić, a ovo je također prvi put nakon 18 godina da Hrvatska ima dvije skijašice među deset najboljih (Janica Kostelić i Nika Fleiss bile su druga, odnosno šesta).

“Postolje je tu, presretna sam, ovo je kao san,” kazala je 19-godišnja Ljutić.

“Imala sam stvarno dvije dobre vožnje. Uspjela sam odskijati u drugoj kako želim, razmišljala sam samo o skijanju i kada sam došla dolje znala sam da je dobro. Na kraju sam bila treća, prezadovoljna sam,” dodala je. Za Ljutić je ovo prvo postolje u karijeri. Do sada joj je najbolji rezultat u Svjetskom kupu bilo peto mjesto u Courchevalu prošle godine.

Ljutić, koja je imala startni broj 17, bila je treća i u prvoj vožnji, a na kraju je imala 49 stotinke zaostatka za Njemicom koja je po prvi puta pobijedila u Svjetskom kupu. Druga je bila Amerikanka Mikaela Shiffrin sa šest stotinki zaostatka za Duerr. Popović je za pobjednicom zaostala 84 stotinki (1:31.75).

“Iza mene su dvije dobre vožnje, na kraju sam bila peta. Jako sam zadovoljna. Zrinka je bila bolja i uspjela je prvi put stati na postolje,” dodala je Popović.

U poretku skijašica u slalomu Shiffrin ima 785 bodova, druga je Švicarka Wendy Holdener sa 530, a treća Petra Vlhova s istim broje bodova. Popović je sedma sa 237 bodova, a Ljutić je deseta sa 190 bodova.

Hina/Foto: press/Instagram