Hrvatski sudac dva puta prekidao utakmicu Engleske i Bugarske

•
  •
  •
  •

Kvalifikacijska utakmica za Europsko nogometno prvenstvo između Engleske i Bugarske dva puta je prekidana zbog nakon rasističkih ispada navijača.

Eenleska je slavila 6:0 na gostovanju u Bugarskoj u sklopu kvalifikacija za Euro u skupini A te time radi veliki korak k plasmanu na glavni turnir.

Utakmica, koju je sudio hrvatski sudac Ivan Bebek, nije prošla bez nereda domaćih navijača koji su rasističkim povicima i nacističkim pozdravima uzrokovali dva prekida. Prvi se dogodio nakon 30 minuta kad je Bebek zaustavio dvoboj zbog rasističkih povika s tribina.

U skladu s UEFA-inim protokolom putem razglasa zamolilo se navijače da prestanu sa sramotnim skandiranjem, ali oni su se na to oglušili i uvredljivim gestikulacijama pokazali da ne misle stati, već su nastavili po svom.

Kapetan Bugarske Ivan Popov otišao je do tribine domaćih navijača na poluvremenu i zatražio da prestanu raditi nerede, ali nisu ga poslušali. U 41. minuti izbornik Engleske Gareth Southgate prijavio je novo uznemiravanje, Bebek je ponovno zaustavio igru, a igrači su sačekali da se putem razglasa pozove na prekid sramotnog ponašanja.

To je prouzrokovalo da Hrvat dodijeli čak šest minuta nadoknade u prvom dijelu. Skupina navijača u crnim kapuljačama koja je radila nerede napustila je tribine nekoliko minuta prije kraja utakmice.

Dan prije utakmice izbornik Bugarske i nekadašnji trener Hajduka Krasimir Balakov izjavio je da kod njih u Bugarskoj rasizma nema.

Bugarska je posljednja na ljestvici sa samo tri boda ( tri remija i četiri poraza)  i odavno je izbila  izglede za plasman na Europsko prvenstvo.