Kovač se porazom u derbiju udaljio od utrke za naslov

•
  •
  •
  •

U derbiju 35. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač je na svom travnjaku izgubio od Lyona s 2-3 i po svemu sudeći oprostio se od utrke za naslov prvaka.

Bila je to sjajna utakmica prepuna preokreta, golova i prilika s obje strane, a na koncu smo vidjeli i tučnjavu igrača.

Uoči utakmice je bilo jasno kako ni Monaco ni Lyon nemaju mjesta kalkulacijama. Monacu su trebali bodovi za ostanak u utrci za naslov prvaka, dok je Lyon lovio pobjedu kojom bi ostao u igri za plasman u Ligu prvaka.

Na kraju su slavili gosti 3-2 i Lyon sada ima samo bod manje od trećeplasiranog Monaca koji je ovim porazom praktički ispao iz borbe za titulu. Vodeći Lille ima pet, a drugoplasirani PSG četiri boda više. Do kraja sezone su još tri kola.

Monaco je poveo u 25. minuti preko Kevina Vollanda, no u 57. minuti je nakon lijepog solo prodora izjednačio Memphis Depay. Gosti su u 70. minuti ostali s igračem manje nakon što je isključen Maxence Caqueret, međutim, Lyon je i s  igračem manje poveo, a pogodak je u 77. minuti zabio Marcelo.

Kovačeva momčad se vratila u 86. minuti, a za 2-2 je s bijele točke zabio Wissam Ben Yedder.

Monaco je zatim krenuo po sva tri boda, Geubbels je promašio zicer za pobjedu, a kaznio ga je 17-godišnji Rayan Cherki. Talentirani Lyonov mladić zabio je svoj prvijenac u francuskom prvenstvu nakon povratne lopte koju je uputio De Sciglio. Poslije posljednjeg sučevog zvižduka došlo je do velikog naguravanja između igrača koje bi moglo rezultirati dodatnim kaznama.

Nakon što je susret završio došlo je do gužve na terenu, a sudac Turpin je naknadno pokazao crvene kartone domaćim igračima Geubbelsu i Pellegriju, a kod Lyona De Scigliu.

U ranije odigranom susretu Bordeaux je pobijedio Rennes s 1-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Pogodak odluke zabio je Sekou Mara u 11. minuti susreta, tri minute nakon što su gosti ostali bez isključenog Stevena N’Zonzija.

Za domaći sastav nije nastupio Toma Bašić. Bordeaux je ovom pobjedom prekinuo niz od pet uzastopnih poraza, dok je Rennes upisao prvi poraz u zadnjih sedam kola.

Uoči posljednja tri kola vodi Lille sa 76 bodova, PSG na drugom mjestu ima 75 bodova, a Monaco je ostao na trećem mjestu sa 71 bodom. Lyon je četvrti na samo bod zaostatka za momčadi iz Kneževine.

Hina/Foto: FEP Panoramic