•
  •
    1
    Share

Golovima u 87. i 93. minuti Real Madrid se na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach uspio spasiti drugog poraza u Ligi prvaka u dva odigrana kola.

Utakmica je završila rezultatom 2:2 (1:0) nakon što je domaći sastav na Borussia Parku pogocima Marcusa Thurama ( sina poznatog nama Thurama) u 58. minuti vodio s 2:0. Modrić, koji je ušao u završnici, pokrenuo je akciju za gol u nadoknadi (2-2)

Mirisalo je na novi debakl, na četvrti europski poraz zaredom, što se Realu nije dogodilo nikad u povijesti. Ali Madriđani su u finišu utakmice protiv Borussije Mönchengladbach u Njemačkoj u zadnjih sedam minuta došao od 0-2 do 2-2. Ključan je bio sjajan centaršut Zidaneova džokera Luke Modrića i egzekucija Casemira.

Real je u Mönchengladbachu odigrao još jednu slabu utakmicu i potvrdio da početni domaći poraz od Šahtara (2-3) nije bio slučajnost.

Njemački sastav je vodio s 2-0 pogocima Francuza Marcusa Thurama (33, 58), a Zidane je tek u 70. minuti ubacio Luku Modrića i povratnika Edena Hazarda. U 87. minuti Kareem Benzema je smanjio na dodavanje Casemira, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Casemiro je na dodavanje Ramosa, koji je glavom na peterac preusmjerio krasan centaršut Luke Modrića, izjednačio i spasio Real novoga poraza.

Atletico Madrid je pobijedio Salzburg s 3-2 golom Joao Felixa pet minuta prije kraja. Atletico je poveo golom Llorentea (29), no odlični Austrijanci su preokrenuli i zabili dva gola preko Szoboszlaija (40) i Berishe (47) . Portugalac Felix je poravnao u 52. minuti, a u 85. minuti je postao junakom dvoboja.  Ivo Grbić je ostao na klupi momčadi iz Madrida.

U skupini C Manchester City je slavio u Marseilleu s 3-0 pogocima Ferana Torresa (16), Ilkaya Gundogana (75) i Raheema Sterlinga (82). Duje Ćaleta Car je odigrao cijeli susret za Marseille, kome je ovo čak deseti uzastopni poraz u Ligi prvaka.

U drugoj utakmici ove skupine Porto je kod kuće pobijedio Olympiacos s 2-0 pogocima Viere (11) i Oliveire (85).

U skupini D Atalanta i Ajax su odigrali 2-2, a Mario Pašalić je bio asistent kod drugoga gola talijanske momčadi. Nizozemci su puno bolje započeli, golovima Tadića (30) i Traorea (38) poveli su s 2-0, ali se Atalanta vratila u drugom dijelu s dva gola Kolumbijca Zapate (54, 60). Pašalić je odigrao cijeli susret za Atalantu i asistirao za drugi gol “božice”.

Engleski prvak Liverpool namučio se na Anfieldu protiv debitanta Midtjyllanda s 2-0. Obrana Danaca pala je tek u 55. minuti kada je pogodio Jota, a Mo Salah je iz penala u sudačkoj nadoknadi postavio konačan rezultat.

(Hina/Foto:getty)