LIVERPOOL – PORTO 2:0 Lovren i ekipa uvjerljivi, Redsi korak do polufinala Lige prvaka

•

Liverpool je slavio protiv Porta u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka s 2:0. Još uvjerljivije od samog rezultata bila je izvedba sastava Jurgena Kloppa, nakon koje Porto može biti zadovoljan takvim porazom.

Navijači Liverpoola čekali su manje od pet minuta na vodstvo u susretu protiv portugalskog sastava. Firmino je poslao povratnu loptu na rub kaznenog prostora, Naby Keita je pucao, a lopta se od Torresa odbila i prevarila Ikera Casillasa.

U 26. minuti Alexander-Arnold je dobio sjajnu loptu u prostor na desnoj strani napada, te je u srcu peterca neometanog pronašao Firmina, koji posprema loptu u mrežu za 2:0.

Odmah na početku nastavka Liverpool je preko Manea zabio i treći pogodak, ali je poništen zbog zaleđa i to uz pomoć VAR tehnologije.

Do kraja susreta Liverpool je dominirao travnjakom, držao utakmicu pod kontrolom i u Portugal odlazi sa sigurnom prednošću.

Treba istaknuti i napadača Porta Maregu, koji je promašio čak četiri velike prilike na utakmici za kojima će Porto  jako žaliti.

Ova dva suparnika sastali su se i lani u osmini finala, a tada je Liverpool bez teškoća prošao dalje s ukupnih 5-0. Uzvrat se igra već idućeg tjedna u srijedu.

Sutra se sastaju Manchester United i Barcelona te Ajax i Juventus.

LIVERPOOL – PORTO 2:0

Strijelci: 1:0 Keita (5), 2:0 Firmino (26)

Pred 50.000 gledatelja na stadionu Anfield sudio je Antonio Mateu Lahoz iz Španjolske.

LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, LOVREN, Van Dijk, Milner – Fabinho, Henderson, Keita – Salah, Mane (Origi, 73)- Firmino (Sturridge, 82)

PORTO: Casillas – Maxi (Fernando, 77), Felipe, Militão, Alex Telles, Corona, Danilo, Óliver (Costa, 73), Otávio, Marega, Soares (Brahimi, 64)