Luka Modrić: Presretni smo! Pokazali smo da smo vrhunska ekipa

•
  •
  •
  •

Hrvatska je u osmini finala Svjetskog prvenstva. Za to joj je bio dovoljan i remi 0:0 protiv Belgije u zadnjem kolu Svjetskog prvenstva. Stižu prve izjave nakon utakmice.

“Presretni smo što smo u osmini finala. Mislim da smo to zaslužili, pogotovo po igri u zadnje dvije utakmice. Danas smo bili jako dobri, bilo je trenutaka kad smo teško živjeli jer smo igrali protiv strašne ekipe. Mogli smo prije riješiti utakmicu, ali dobro. Sve smo ostavili na terenu, od prvog do zadnjeg igrača. I stožer i cijela ekipa koja je u Dohi. Svi živimo za ovo i to nam se vratilo”, rekao je Modrić pa dodao:

“Ostvarili smo naš prvi cilj, prolazak skupine. Sad idemo dalje. Pokazali smo da smo vrhunska ekipa i da možemo igrati protiv bilo koga, tko god nam dođe u osmini finala.”

Petković: Očekivali smo osminu finala

“Očekivali smo tešku utakmicu. Prvi cilj je ispunjen. Bitno nam je bilo proći skupinu, to smo i očekivali po kvalitetu koju imamo. Sada se treba odmoriti i čekamo osminu finala.

Energično prvo poluvrijeme, dobro su nas pokrivali. Trebala su im tri boda, ali ni mi se nismo povukli. Tražili smo prilike jer smo znali da neće biti dobro ako se budemo branili 90 minuta. Lukaku je u par navrata bio izuzetno opasan, to je takav igrač.

Nakon odličnog početka Belgije, dok smo pohvatali linije, bilo ih je malo teško pokriti. Do kraja prvog dijela smo imali sve pod kontrolom. Drugo poluvrijeme… ma sve se vidi, nije potrebno previše komentirati. Protivnik u osmini finala? Nemam želja. Tko god dođe na nas, neće mu bit lako, ali neće biti ni nama.”

Gvardiol: Lukaku? Nije ga bilo lako čuvati

“Ostvarili smo prvi cilj, prošli dalje. Slažem se da smo možda mogli i zabiti koji gol, imali smo šansi. Oni su nas pritisnuli pred kraj utakmice, imali su kvalitetnih šansi, ali ih nisu iskoristili. Ako ćemo iskreno, moramo biti zadovoljni s bodom.

Lukaku? Iskreno, teže mi je bilo čuvati… Dobro, nije ga bilo lagano čuvati, svi znamo kakav je igrač. Rekli smo da moramo biti kompaktni i kada smo takvi imamo rješenje za sve. Moja igra? Govorio sam da u današnjem nogometu stoperi moraju preuzeti odgovornost i stvoriti višak prema naprijed.”