Madridski AS o El Clasicu: “Kad je Anđeo ušao Real je poletio”

•
  •
  •
  •

Luka Modrić je ove sezone od 14 utakmica Reala počela njih tek pet. Tako je i bilo i u El Clasicu, najvećem derbiju svjetskog nogometa.

Real je gostovao kod aktualnog prvaka Barcelone, koja je od 6. minute vodila 1:0. Barcin vezni red je dominirao, gosti nikako nisu mogli uspostaviti ravnotežu, a kamoli nametnuti svoju igru.

Real je igrao tako da je Carlo Ancelotti do 63. minute morao zamijeniti čak tri igrača. Jedan od njih bio je neuvjerljivi Toni Kroos kojeg je zamijenio Modrić.

On je odmah po ulasku s klupe od Carvajala dobio kapetansku traku, iako je ovaj i dalje bio u igri. Modrić je za pola sata 500. utakmice za Real pokazao da su godine prolazne, a klasa vječna.

Iako je odigrao samo trećinu El Clasica bilo je dovoljno da Real preokrene i golovima Judea Bellinghama slavi 2:1. Pobjednički gol  u nadoknadi sretno je namjestio Modrić. Njegovo loše primanje jako napucane lopte  u kaznenom prostoru pretvoriulo se u asistencija dvostrukom strijelcu.

“Modrić? Promijenio je utakmicu, apsolutno. Držao je loptu i sve kontrolirao. Da, promijenio je meč”, rekao je Ancelotti nakon preokreta u El Clasicu.

Madridski AS : “Anđeo Modrić je ušao, a Real poletio.”

Madridski AS nahvaliuo je Modrića: “Hrvat je i dalje anđeo kojem se Real okreće kad upadne probleme s kontroliranjem utakmice, protivnika i vlastite igre. Ušao u 62. minuti umjesto svog prijatelja Kroosa i Real, koji je i dotad pokazivao u drugom dijelu više života nego u prvom, odjednom je poletio.”

Modrić je u ovoj utakmici postao najstariji nogometaš Reala koji je ikad nastupio u El Clasicu. Osim ovog rekorda, Modrić je došao do još jednog jubileja, upisao je 500. utakmicu za Real od dolaska u Madrid.

Modrićev nastup pohvalio je  katalonski Mundo Deportivo, medij blizak Barceloni.

Iako je bio junak Reala i prvo ime El Clasica, Bellingham se nakon derbija na društvenim mrežama naklonio Modriću, čestitavši mu na 500. nastupu za madridski klub.

“Kakav uspjeh, legendo. Uživancija je igrati s tobom”, objavio je Bellingham na Instagram Storyju uz fotografiju s kapetanom hrvatske reprezentacije.

R.I. /Foto: press