Modrić: Prvi bod je tu, teška utakmica, idemo dalje

•
  •
  •
  •

Hrvatska  je u prvoj utakmici Svjetskog prvenstva u Kataru remizirala s Marokom rezultatom 0:0. Momčad Zlatka Dalića bila je blagi favorit u ovoj utakmici, no nije uspjela probiti vrlo dobre Marokance, koji su stvorili nekoliko šansi.

U našoj skupini je na rasporedu u 20 sati utakmica Belgije i Kanade.

–  Dosta teška utakmica, pogotovo prvo poluvrijeme. Mislim da smo na kraju prvog dijela počeli igrati dobro. u drugom poluvremenu smo bili bolji. Šteta što nismo zabili iz neke od prilika. Prvi bod je tu i idemo dalje. Htjeli smo otvoriti turnir s pobjedom. Nadam se da će nam biti lakše igrati u nastavku natjecanja, rekao je Luka Modrić nakon utakmice za HRT.

Nakon Modrića izjavu je dao Nikola Vlašić.

– Bila je teška utakmica, obje su ekipe dobre u obrani. Teško je bilo pronaći prostora za šansu. Što je, tu je. Idemo dalje, nismo izgubili, nažalost, nismo pobijedili.

Komentirao je i svoju priliku, najbolju na utakmici, na kraju prvog poluvremena.

– Vidio sam da je Sosa išao, taknuo sam loptu špicem, golman je refleksno obranio. Žao mi je što to nije ušlo u gol, mislim da je to bila najbolja prilika na utakmici.

Vlašića je Dalić na poluvremenu zamijenio Marijom Pašalićem zbog manje ozljede. Rekao je da je ozlijedio list, no nije govorio detaljnije o prirodi i njezinoj težini.

–  Malo osjećam bol u listu, vidjet ćemo što će biti. Napravit ćemo ultrazvuk i magnet pa ćemo vidjeti, rekao je Vlašić.