(NE)OČEKIVANO: UEFA kaznila HNS 100.000 eura

•
  •
  •
  •

UEFA je kaznila Hrvatski nogometni savez sa 100.000 eura za huliganske ispade u drugom kolu Europskog prvenstva.

Iako je bila infomacija kako se kazna odgađa za sutra, UEFA je ipak danas objavila kaznu koja je s obzirom na prognoze dosta blaga.

Disciplinska komisija otvorila je postupak nakon susreta drugog kola Skupine D europske smotre u Francuskoj, u kojemu su Vatreni remizirali s Češkom rezultatom 2:2.

Hrvatska je kažnjena jer je manja skupina navijača u 85. minuti počela bacati baklje na travnjak, nakon čega je došlo do međusobnih sukoba na tribini s hrvatskim navijačima. Utakmica je zbog toga bila prekinuta na nekoliko minuta, a šokirani hrvatski igrači popustili su u završnici i primili izjednačujući pogodak nakon što su dominirali većim dijelom ogleda s Česima.

Osim zbog bakljade i tučnjave, postupak je pokrenut i zbog rasističkog navijanja.

UEFA je ranije objavila odluka o otvaranju disciplinskih postupaka protiv albanskog i rumunjskog saveza zbog navijačkih izgreda, upotrebe pirotehnike i ulaska navijača na teren.

HNS  je cijelo vrijeme optimistično gledao na odluku pa je tako predsjednik HNS-a i član IO UEFA-e Davor Šuker jasno poručio:

‘Neće nas izbaciti, ponovno će nas kazniti. Mi ćemo platiti, ali ćemo i dalje pozivati ljude da dođu na naše utakmice. Želim jasno reći, nasilnici neće pobijediti, nogomet se igra na terenu. Država će poduzeti mjere i napraviti sve moguće kako bi se borila protiv njih. Trebamo slijediti put kojeg je utrla Engleska.’

Hrvatska u utorak u Bordeauxu igra sa Španjolskom utakmicu trećeg kola (21 sat), a Vatrenima za prvo mjesto u skupini treba pobjeda.