Početnička greška! Što je Rebić radio dok je Hrvatska primala gol

•
  •
  •
  •

U osmini finala Eura Hrvatska je primila izjednačujući pogodak od Španjolske za 1:1 dok je na terenu imala igrača manje
Usred opasnog napada Španjolaca reprezentativac Hrvatske izašao je s terena kako bi zamijenio kopačke.

Bližio se kraj prvog poluvremena i onda se dogodilo za nas nešto neshvatljivo. Španjolci su odjednom imali igrača više na terenu, naši se nisu ni snašli i brojčanu prednost je ‘Furija’ iskoristila. U 38. minuti Sarabia je probio Livakovića.

Kako smo ostali s desetoricom na terenu? Nešto nije bilo u redu s kopačkama Ante Rebića koji je izašao iz igre da ih promijeni, a hrvatska javnost se s pravom pita da li napadač nije mogao stisnuti zube i pričekati s time do poluvremena.

I Luka Modrić je širio ruke prema našoj klupi i stručnom stožeru, kao da se i sam pitao ‘Što radite?’, a prema reakcijama na terenu ispada da još neki hrvatski nogometaši nisu bili svjesni da smo imali igrača manje.

“Nevjerojatno, početnička pogreška”, rekao je novinar Anton Samovojska u emisiji Europeo na tu situaciju.

Španjolci pišu da su kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić i hrvatski izbornik Zlatko Dalić poludjeli na Rebića nakon gola. Nevjerojatnom situacijom ostao je zatečen i nekadašnji španjolski vratar Santiago Canizares.

“Tvoji suigrači se brane, pate u obrani, a ti izađeš kako bi promijenio kopačke. Neshvatljivo je da u trenutku kada je lopta u igri, kada je još ostalo sedam minuta do kraja poluvremena, Rebić ide po nove kopačke. Sarabia je iskoristio njegovu neopreznost”, rekao je Canizares.