Pogledajte maestralan gol Ante Ćorića u debiju za novi klub

•
  •
  •
  •

Ante Ćorić sinoć je debitirao za Zürich u švicarskom prvenstvu. Predstavio se na najbolji način, odmah na debiju postigao je pogodak.

Bivši igrač Dinama koji je pod ugovorom s Romom, a nalazi se od ove sezone na posudbi u švicarsko prvoligašu, debitirao je u prvenstvu i to na najbolji mogući način.

Gosti su poveli u 45., nakon što je Valls realizirao penal, a Zurich je izjednačio u 47. U 66. domaćinima je poništen gol da bi tri minute kasnije Ante Ćorić zabio svoj prvijenac u prvenstvenom debiju.

U 69. minuti je namjestio loptu na dvadesetak metara od gola i pogodio preko živog zida u rašlje.

Bio je to gol za preokret  (2:1) jer je njegova momčad gubila od Servettea 1:0 od 45. minute, a na kraju je Servette u 87. minuti izjednačio na 2:2 i došao do još jednog gola i boda.

► POGODAK ANTE ĆORIĆA MOŽETE POGLEDATI  OVDJE

Ante Ćorić je 2018. godine iz Dinama preselio u  Romu, ali bez prave prilike u redovima talijanskog nogometnog velikana, posljednje dvije sezone, uz česte probleme s ozljedama, nikako nije mogao uhvatiti pravi natjecateljski ritam.

Ozljede su ga pratile i u Almeriji, potom i u VVV Venlu te ljubljanskoj Olimpiji. Ipak, ovog ljeta, očito ga je popratila sreća, pripreme je odradio bez najmanjih problema, a sve je zaokružio ugovorom s FC Zürichom, trenutno vodećom momčadi švicarskog prvenstva.

U Romi svjesni da pravu priliku nije dobio, a sportski direktor Tiago Pinto bio je jasan.

“Želimo Anti puno sreće, uz poruku da ćemo ga pratiti u Zürichu, a ja osobno doći ću ga gledati. Znamo da pravu priliku kod nas nije dobio, ali vjerujemo da će se dokazati u Švicarskoj i sljedeće godine priključiti nama.”