Rudeš u 93. minuti zabio za prvu pobjedu sezone!

•
  •
  •
  •

Nogometaši Rudeša ostvarili su prvu pobjedu sezone nakon što su u posljednjem susretu 25. kola SuperSport HNL-a na stadion u Kranjčevićevoj pobijedili Goricu s 2-1.

Rudeš je poveo u 26. minuti golom Ante Ćorića iz jedanaesterca, izjednačio je Tim Matavž u 39. minuti, a pobjednički gol za Rudeš zabio je Riad Mašala u trećoj minuti nadoknade.

Bila je to prva pobjeda Rudeša ove sezone nakon što je u 24 kola dohvatio samo četiri boda remiziravši protiv Lokomotive (0-0), Varaždina (0-0), Slaven Belupa (0-0) i Istre 1961 (0-0).

Bila je to i druga utakmicu u nizu i tek treća ove sezone da je Rudeš poveo. U prošlom kolu klub iz zapadnog dijela Zagreba je poveo 1-0 protiv Istre 1961 i na koncu izgubio 1-2, dok je u prvom kolu imao 3-0 protiv Osijeka, ali je na koncu izgubio 3-4.

S druge strane, Gorica je upisala sedmi poraz u posljednjih osam kola.

Domaćin je bolje ušao u susret i već u trećoj minuti Ante Ćorić je zaprijetio s distance, ali nije bio precizan. U sedmoj minuti je Aleksa Latković poslao opasnu loptu u peterac, ali obrana Gorice očistila opasnost, u nastavku akcije pucao je Jan Doležal, ali slabo.

Bolju igru Rudeš je okrunio vodstvom u 26. minuti. Krešimir Krizmanić je neoprezno startao na Doležalu, a sudac Jakov Titlić je nakon VAR analize pokazao na bijelu točku. Ćorić je bio siguran postigavši prvi gol otkad se vratio u hrvatski nogomet.

Gorica je prvi put zaprijetila u 34. minuti, pucao je Dino Štiglec, ali je njegov udarac završio preko gola. Pet minuta kasnije Gorica je izjednačila, Štiglec je ubacio s lijeve strane, Tim Matavž je primio loptu u sredini, okrenuo se i sa desetak metara znalački pogodio za 1-1.

Gosti su u nastavak ušli daleko aktivnije i u 52. minuti imali su lijepu priliku za vodstvo, Jurica Pršir je pucao s 18 metara, ali tik uz stativu. Dvije minute kasnije Gabrijel Rukavina je odlično pucao, ali je Matej Marković bio spreman. Minutu kasnije vidjeli smo još jedan udarac iz daljine, pucao je Filip Mrzljak, ali niti on nije bio precizan.

U posljednjih 20 minuta susreta ritam je pao, Gorica se “ugasila”, pa je i Rudeš došao do “zraka”, ali bez konkretne opasnosti pred vratima Ivana Banića, sve do sudačke nadoknade kada je Fran Karačić ubacio s desne strane, a Mašala zabio za veliko slavlje domaćina.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 53 boda, Hajduk je drugi s bodom manje, dok je Dinamo treći sa 48 bodova i susretom manje.

Gorica je šesta sa 30 bodova, dok je Rudeš i dalje posljednji sa svega sedam bodova.