REAL – BARCELONA 2:1 Benzema i Kroos srušili Barcu, Modrić odigrao doktorski

•
  •
  •
  •

Real Madrid je pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2:1 nakon lude utakmice u kojoj se stalno jurilo s jednog na drugi gol. Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak Barcelone zabio je Oscar Mingueza.

Barcelona je bolje otvorila susret i dominirala posjedom u prvih deset minuta, a uspjela je nanizati i nekoliko prilika u kojima je nedostajalo mirnoće u završnici.

Najbolju priliku Barcelona je imala u 10. minuti susreta. Messi je proigrao Jordija Albu na lijevom rubu kaznenog prostora Reala, a bočni igrač Barcelone centrirao je na pet metara od gola. Tamo je Courtois bio spreman i odbio loptu ispred Dembelea.

Real je poveo u 14 minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2:0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta od Desta u živom zidu i ušla u gol.

Sjajan potez Modrića

U 34. minuti Real je ponovno bio u šansi. Luka Modrić sjajnom loptom gurnuo je Viniciusa u kontranapad, a Brazilac je dodavanjem pronašao Valverdea na drugoj strani. Urugvajac je pucao i pogodio stativu, a nakon njega je s ruba kaznenog prostora tukao Vasquez kojem je Ter Stegen obranio udarac. Nakon toga utakmica je mirovala do kraja prvog dijela.

U drugi dio ponovno je bolje ušla Barcelona koja je uspjela smanjiti prednost Reala već nakon 15 minuta utakmice. Oscar Mingueza zabio je svoj drugi gol u La Ligi nakon ubačaja Jordija Albe. Griezmann je sjajno propustio loptu, a Mingueza je pospremio u mrežu.

Drugo poluvrijeme susreta osim sjajnih prilika i gola Barcelone obilježila je i kiša koja je jako padala i stvarala velike probleme nogometašima obje momčadi. Na valove je padala toliko jako da se činilo kako će se susret morati prekinuti, ali na kraju je ipak održan bez prekida.

Barcelona je nakon svog gola nastavila s dominacijom, ali i Real je imao nekoliko jako opasnih prilika iz kontranapada, ali sve do zadnjih desetak minuta susreta nije bilo većih prilika.

U finišu je Barca stiskala, pucala, ali nije našla prolaz, Marcelo je iz kontre propustio povećati pobjedu,  spetljao se sam pred golmanom pa nije ni zapucao, a u posljednjem napadu, u 94. minuti Barcelona nije ima sreće. Moriba je uzdrmao gredu i ostalo je 2:1 za Real.

Luka Modrić je odigrao cijeli derbi za Real i opet je pružio sjajnu partiju. Real je ovom pobjedom za jedan bod preskočio Barcelonu na tablici i izjednačio se s 66 bodova s prvoplasiranim Atletico Madridom.