RIJEKA – DINAMO 2:7 Zagrepčani posramili Riječane, maestralan gol Oršića – video

•

U posljednjem susretu SuperSport HNL-a prije pauze zbog svjetskog prvenstva, Dinamo je na Rujevici pred 5.800 gledatelja deklasirao Rijeku rezultatom 7-2. “Modri” su odigrali fantastičnu utakmicu, posebno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili čak 4-0.

Salvama zvižduka Armada je ispratila Riječane u svlačionicu, a uvrede su trajale od samog početka, jer Dinamo je prvi dio dvoboja suvereno odradio. Dinamo je u prvom poluvremenu zabio čak četiri gola.

Prvo je u drugoj minuti  Ivan Smolčić zabio u vlastitu mrežu!  Lopta je od bloka nakon udarca Mišića, činilo se od Smolčića promijenila je smjer i prevarila Labrovića za vodstvo.

U 13. minuti maestralnim pogotkom Oršić povećao na 0:2!  Krasan gol s “Oršićeve pozicije”, sličan onima koje je  zabio Tottenhamu  i West Hamu.

Do kraja prvog dijela bio je to “potop” biblijskih razmjera, nikad Dinamo nije lakše stigao do uvjerljive pobjede na Rujevici.

U 28. minuti Dinamo je već stigao do svojeg trećeg pogotka, u jeku bezidejnih pokušaja domačina Dinamo je povukao kontru, nekadašnji riječki igrač Josip Drmić maestralno je asistirao natrčalom Špikiću, koji je poput brzog vlaka projurio pored riječke obrane i udarcem prebacio istrčalog Labrovića za 0:3.

Ikada se mislilo da će se na odmor otići sa “samo” tri pogotka u mreži domaćina, Dinamo je još jednu lijepu akciju pretvorio u pogodak, Špikić je iskosa u petercu pronašao usamljenog Oršića, kojem nije bilo teško postići svoj drugi pogodak na susretu.

Koliko je Rijeka angažirano ušla u susret možda dobro oslikava i činjenica da su izabranici Sersea Cosmija prvi prekršaj na susretu napravili u 39. minuti!

Početkom nastavka Rijeka je stigla i do utješnog pogotka kojeg su režirala dva igrača koji su ušli s klupe početkom poluvremena. Igrala se 47. minuta, slobodan udarac izveo je Mario Vrančić, a Lunetta je nadskočio Dinu Perića i glavom s peterca matirao Livakovića.

Devet minuta kasnije Dinamo je stigao do još jednog pogotka, Mislav Oršić ovog puta bio je asistent stoperu Šutalu, koji je uklizao ispred Matea Pavlovića i loptu pospremio u mrežu nemoćnog Labrovića, koji se vjerojatno osjećao kao glineni golub.

Tek što je ušao u igru i zamijenio Josipa Drmića,  Mahir Emreli uzeo je loptu i udarcem s 20-ak metara ljevicom još jednom matirao Labrovića, koji bi mogao imati noćne more nakon ove utakmice…

Što tek kazati za njegov drugi pogodak, prošetao je kroz riječku obranu kao kroz šuplji, švicarski sir i prizemnim udarcem još jednom matirao Labrovića i Rijeku za njezin najveći poraz na Rujevici.

Niti pogodak Vrančića u sudačkoj nadoknadi nije mogao utišati glasne zvižduke i pjesmu koja je parala kišno riječko nebo. Rujevicom se orilo: