Rijeka pala za 20 minuta, Kramarić promašio prilike za preokret bijelih

•
  •
  •
  •

Feyenoord je uspio uzvratiti Rijeci za poraz na Kantridi otprije dva tjedna. Na legendarnog De Kuipu domaćni su slavili s 2:0, a oba su gola postigli u prvih 20 minuta

Strijelci za Feyenoord bili su El Ahmadi i Immers. Sastav iz Rotterdama tako je uspio uzvratiti za 3:1 poraz i doći do boljeg međusobnog omjera u slučaju da dvije momčadi na kraju budu imale izjednačen broj bodova.

Rijeka je  odigrala još jednu utakmicu s dva različita lica.  U prvih 20 minuta »bijeli« su primili dva pogotka iz prvih udaraca u okvir gola. Nije u tom periodu bilo ničega ohrabrujućeg. U prvom redu čvrstoga bloka i čvrstine u duel igri. Nakon što su se našli u velikom zaostatku, gosti su se pribrali, krajem prvoga poluvremena postali konkretniji, a u nastavku se prometnuli u apsolutno bolju momčad na terenu

Feyenoord je zapravo utakmicu odlučio na samome startu. Domaćin je naplatio svoje bolje otvaranje u 9. minuti kada je Karim El Ahmadi realizirao prvu pravu priliku. Dugačku loptu iz obrane Kazim je spustio glavom za El Ahmadija koji je ušao u kazneni prostor iz pozadine i s desetak metara zatresao mrežu.

Već dvije minute kasnije imala je Rijeka priliku za izjednačenje preko Moisesa, ali je njegov udarac otišao tik do vratnice vratara Vermeera. U 20. minuti Feyenoord je ponovo bio ubojit, a zabio je Lex Immers glavom nakon ubačaja Toornstre iz kornera.

Vratar Vargić bio je nemoćan i Rijeka je u tim trenucima bila na koljenima. U ostatku prvog dijela Rijeka je uspjela parirati domaćinu na terenu, ali ne i stvoriti prave prilike.

Nastavak je počeo u sličnom tonu kao što je završilo prvo poluvrijeme. Nizozemcima se nije žurilo, čuvali su loptu i trošili vrijeme. Gosti su s druge strane silno trudili utakmici vratiti rezultatsku neizvjenost, no nedostajalo je svega pomalo, a ponajviše konkretnosti u završnih 30 metara. Ne čudi, stoga, da je Kek prve promjene  tražio u vršku napada.

Krstanović i Kvržić unijeli su dosta živosti. Moglo se isplatiti već u 65. minuti. Kramarić je prvo ušao iskosa pred vratara, a povratnom loptom zamalo pronašao suigrače. Nakon udarca iz kuta i izbačene lopte iz kaznenog prostora Kramarić je dobro ušao iz drugoga plana na loptu vraćenu u šesnaesterac. Domaći su neuspoješno namještali zaleđe, a najbolji strijelac »bijelih« izašao sam ispred Vermeera koji je odbio njegov pokušaj. Kramarić je dobio priliku za još jedna udarac, no lopta je zapela u bloku.

U 70. minuti iskosa je pred vratara »Feyenoorda« izašao Kvržić i uputio neprecizan udarac, a minutu kasnije zamalo je Kvržić zakasnio na ubačaj Leovca. »Rijekini« pokušaji prerasli su u snažan pritisak.

U 77. minuti ponovo je Kramarić bio u sjajnoj prilici. Sve mu je pripremio Krstanović koji ga je pronašao na povratnoj lopti, otprilike na bijeloj točki. Činilo se da će to biti laka zadaća za napadača »bijelih«, no Kongolo je uklizavanjem blokirao njegov udarac i osujetio posljednju veliku priliku gostiju da barem ublaže poraz.

Nemoćan je bio i strijelac hat-tricka iz njihovog prvog međusobnog susreta Andrej Kramarić, koji je zabio u svakoj od prethodnih pet utakmica u kojima je igrao.Na ljestvici skupine G vodi Sevilla, koja je večeras savladala Standard s 3:1, dok je Feyenoord drugi sa šest bodova. Rijeka je pala na treće mjesto sa četiri boda, isto koliko ima i posljednjeplasirani Standard.