•
  •
  •
  •

Nogometaši Rijeke pobijedili su B36 Torshavn s 2-0 (1-0) u uzvratnoj utakmici 3. kola kvalifikacija za grupnu fazu Konferencijske lige i tako s ukupnih 5-1 izborili plasman u završni kvalifikacijski krug u kojem će im suparnik biti francuski Lille.

Rijeka je do vodstva stigla u 14. minuti golom Marca Pašalića izravno iz kuta. Konačnih 2-0 postavio je u 82. minuti Alen Grgić.

Rijeka će u doigravanju za plasman u grupnu fazu Konferencijske lige imati težak zadatak protiv francuskog Lillea. Prva utakmica bit će odigrana u četvrtak, 24. kolovoza, na stadionu Pierre Mauroy u Lilleu (20 sati), a uzvrat na Rujevici na rasporedu je 31. kolovoza.

Prednost od dva pogotka (3-1) koju je momčad Sergeja Jakirovića donijela s Farskih Otoka, omogućila je Riječanima da se mirno i strpljivo postave u uzvratnom dvoboju. Iako su navijači, njih gotovo 7000 okupljenih na Rujevici, zazivali golijadu sličnu onoj kakvu je Rijeka priredila protiv kosovskog Dukagjinija, protiv snažnijeg suparnika riječki strijelci nisu bili jednako raspoloženi.

Uostalom, gosti su u dvoboj krenuli vrlo ambiciozno i zaprijetili već u prvoj minuti, kad je Bjarki Nielsen uspio pobjeći domaćoj obrani, zaobići Nediljka Labrovića, ali nije imao poziciju za šut pa je propala dobra prilika. U sedmoj minuti je svoj udarac okušao Johansen, ali se riječki kapetan Labrović nije dao iznenaditi.

Nakon desetak minuta Rijeka se oslobodila gostujućeg pritiska i krenula po pogodak. Niko Janković je bio prvi domaći igrač koji je zagrijao dlanove gostujućeg vratara Lamhaugea, koji je odbio loptu nakon udarca s 18 metara, a u nastavku akcije je Hodžin udarac završio u bloku.

Loptu je uz korner zastavicu namjestio Marco Pašalić i ljevicom uputio oštar ubačaj na bližu vratnicu. Nekolicina igrača je bila blizu lopti, činilo se da ju je možda Egilsson skrenuo u svoju mrežu, ali je pogodak pripisan Pašaliću.

U prvom poluvremenu su pokušavali udarcima Pašalić i Ivanović, ali nisu išli unutar okvira, baš kao ni pokušaj Tonija Fruka u 27. minuti nakon sjajnog prodora i ubačaja Franje Ivanovića.

U drugom poluvremenu Sergej Jakirović je malo osvježio svoju početnu postavu, dao priliku igračima koji su je željno čekali na klupi za pričuve. Upravo su oni napravili najviše problema gostujućoj obrani, iako su prvu priliku u nastavku kreirali Pašalić i Djouahra, ali je udarac potonjeg uspio obraniti vratar gostujuće momčadi.

Lamhauge se iskazao i u 65. minuti, kad je Ilinkovićev udarac pod gredu uspio obraniti. U 75. minuti je gostujući vratar obranio i udarac Ivanovića, ali je u 82. minuti i on bio nemoćan.

Odličnu loptu u kazneni prostor poslao je Ilinković vidjevši utrčavanje Alena Grgića. Riječki branič je odmjerenim udarcem desnom nogom poslao loptu u suprotan kut i tako potvrdio Rijekin prolaz u zadnje kolo kvalifikacija.

Mogao je u završnim minutama Franjo Ivanović učiniti pobjedu još uvjerljivijom, ali je sa desetak metara pucao snažno i neprecizno, preko grede.