Skandal u Srbiji, utakmica prekinuta u 12. minuti zbog bizarnog razloga

•
  •
  •
  •

Utakmicu druge lige trebali su u Kragujevcu odigrati lider Radnički protiv Borca iz Čačka. No, utakmica je prekinuta već u 12. minuti

Razlog je više nego bizaran. Gosti su ostali sa šest igrača u polju i sudac je po pravilima morao prekinuti dvoboj.

Ekipa Borca je na teren izašla sa samo sedam igrača, a nakon što je utakmica njegovi igrači statirali, sjedili ili klečali. Kako se u 12. minuti ozlijedio igrač Stefan Bojović,  ostali sau samo samo šest igrača i sudac Danilo Jerinić je morao odsvirati kraj.

Radnički se na svom Tviteru oglasio i poručio da je utakmica prekinuta.

– Utakmica je prekinuta u 12. minutu jer je gostujuća ekipa iz Čačka ostala sa manje igrača nego što pravila nalažu.

Utakmica će biti registrirana 3:0 za Radnički, a srbijanski mediji pišu o novoj sramoti tamošnjeg nogometa.

Potez Borca dolazi samo dva dana nakon kazne FSS-a da se Čačanima oduzime šest bodova i dodijeli kazna od četiri milijuna dinara (oko 34.000 eura)  zbog “povrede integriteta natjecanja”( namještanje rezultata) u susretu sa Železničarom iz Pančeva.

Čačani su nakon optužbe i kazne za namještanje objavili da su, zajedno sa sucima meča u Pančevu,  spremni  testirati se na poligrafu, čime su željeli dokazati da nisu svjesno izgubili  od Železničara u Pančevu.