SLOVAČKA – HRVATSKA 0:4 Čarobna večer Vatrenih: Hrvatska pregazila Slovačku!

•
  •
  •
  •

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Slovačku sa 4-0 (1-0) u utakmici 4. kola u skupini E kvalifikacija za EURO 2020. odigranoj u petak na stadionu Antona Malatinskoga u Trnavi, a strijelci su bili Nikola Vlašić (45), Ivan Perišić (47), Bruno Petković (72) i Dejan Lovren (89).

Bez ozlijeđenog Matea Kovačića, zatim Ivana Rakitića, koji nije došao zbog neriješenog statusa u klubu, te Tina Jedvaja, koji se ozlijedio dan prije utakmice, “vatreni” su odigrali fantastičnu utakmicu. Na desnom beku dobru partiju pružio je branič Kopenhagena Karlo Bartolec, dok je Nikola Vlašić briljirao u veznom redu, pa nitko nije ni primjetio da netko nedostaje. Ponovno smo svjedočili kvaliteti i energiji kakvu smo gledali prošle godine na SP u Rusiji.

“Vatreni” su maestralno odigrali prvo poluvrijeme. Hrvatski nogometaši “terorizirali” su domaćine od samog početka susreta, i već u 8. minuti zatresla se greda. Prvo je Modrić pucao sa 20 metara, ali lopta je trunku neprecizna. No, odmah u nastavku igre “Vatreni” su ukrali loptu i došli u novu priliku, Brozović je pucao sa 18 metara, ali pogađa gredu.

Nova prigoda ukazala se u 22. minuti nakon kornera. Lopta se odbila do Rebića koji iz voleja pogađa Barišića, a odbijanac je pokupio Perišić i ubacio u peterac, no Vida glavom šalje loptu pored gola.

Vida je ponovno u prilici u 29. minuti. Nakon kornera Petković mu je spustio loptu, a Vida sa pet metara nogom puca iznad gola.

Dvije minute kasnije Petković je počeo driblati kao Maradona, promiješao je obranu Slovačke, ali udarac sa desetak metara obranio je vratar Dubravka.

U 35. minuti opet se zatresla greda domaćina. Perišić je pucao iz okreta sa vrha 16-erca, no lopta pogađa gredu.

Pogodak Vlašića za 1:0

Vlašić se u 38. minuti probio do korner linije i dao povratnu za Petkovića, ali njegov udarac je blokiran. Brojne neiskorištene prilike ipak nam se nisu obile o glavu, a za to se pobrinuo Nikola Vlašić u 45. minuti. Izborio je loptu u opasnoj zoni i sa 18 metara precizno pogodio donji kut za vodstvo Hrvatske 1-0.

Gol Perišića za 2:0

Na samom početku drugog poluvremena, još jedan šok za domaćine. U 47. minuti Perišić je opalio lijevom nogom sa 20 metara, lopta je okrznula slovačkog braniča, prevarila je vratara Dubravku i završila u mreži za 2-0.

Nakon toga u 54. minuti zaprijetio je Petković, u 58. minuti je pokušao Brozović iz poluvoleja, a onda je i konačno riješeno pitanje pobjednika.

Majstorija  Petkovića za 3:0

Ako su se Slovaci nečemu i nadali, u 72. minuti ta je nada definitivno ishlapila. Duga akcija hrvatskih nogometaša, Brekalo, koji je ušao dvije minute ranije, uposlio je Petkovića, koji se odličnim driblingom oslobodio svog čuvara i potom zabio za 3-0.

Gol Lovrena za konačnih 4:0

U 87. minuti Pašalić se našao u našao u stopostotnoj prigodi, ali lopta je prošla pokraj desne vratnice. Vatrenu glad za golovima dovršio je Dejan Lovren u 89. minuti. Marcelo Brozović je odlično ubacio na drugu stativu, a Lovren glavom pogađa za 4-0.

Ako ste se pitali što su Slovaci napravili na ovoj utakmici, treba reći da su kreirali samo dvije opasne situacije. U 30. minuti zaprijetio je Duda, a u 48. Robert Mak je pucao iskosa sa deset metara, ali Livaković je bio na mjestu.

U drugoj utakmici naše skupine Wales je na domaćem terenu protiv Azerbajdžana slavio sa 2-1. Nakon što su sve reprezentacije u skupini odigrale po četiri utakmice na ljestvici vodi Hrvatska sa devet bodova, koliko ima i drugoplasirana Mađarska. Slovačka je na trećem mjestu sa šest bodova, a toliko ih ima i četvrtoplasirani Wales.

Na zadnjem, petom mjestu je Azerbajdžan bez ijednog boda. Hrvatska će sljedeću kvalifikacijsku utakmicu odigrati u ponedjeljak, 9. rujna, kad će gostovati kod Azerbajdžana. Utakmica u Bakuu započet će u 18 sati po srednjoeuropskom vremenu.