Snimka je hit na internetu! Japanac je grcao u suzama, a onda mu je prišao Hrvat

•
  •
  •
  •

Hrvatska  se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva boljim izvođenjem jedanaesteraca od Japana. Nakon 120 minuta bilo je 1:1, a u penalima je junak bio Dominik Livaković, koji je čak triput zaustavio Japance.

I dok su hrvatski nogometaši i navijači slavili prolazak među osam najboljih reprezentacija na svijetu, među Japancima je zavladala tuga i očaj. Posebno je utučen bio strijelac gola za Japan Daizen Maeda koji je nakon utakmice grcao u suzama.

Dok su ostali Hrvati slavili Josip Juranović je usred slavlja odlučio napraviti potez za pamćenje. Otrčao do Daizena Maede, suigrača iz Celtica, zagrlio ga i poljubio

Snimka je brzo postala hit na društvenim mreža

Podsjećamo, poveo je Japan golom Daizena Maede (43), na 1:1 poravnao je Ivan Perišić (55). Kako se rezultat više nije mijenjao ni do isteka 90. minute kao niti nakon dodatnih pola sata, o putniku u četvrtfinale odlučivalo se udarcima s bijele točke. Prilikom izvođenja 11-eraca u junaka je izrastao Dominik Livaković koji je obranio tri udarca Japanaca.