ŠOK ZA LIVERPOOL: Zvezda im za pola sata utrpala dva komada – video

•
  •
  •
  •

Crvene zvezda je pobejdila 2:0 protiv Liverpoola u utakmici 4. kola Lige prvaka. Milan Pavkov nikad prije u karijeri nije igrao Ligu prvaka, a večeras je postigao povijesni gol na Marakani, a onda prekrasnim udarcem povećao na 2:0.

U 4. kolu skupine C Lige prvaka Crvena zvezda je u Beogradu protiv viceprvaka Europe priredila veliko iznenađenje. Prije dva tjedna Liverpool je na Anfieldu rutinski pobijedio Crvenu zvezdu sa 4-0, a večeras je Zvezda neočekivano slavila sa 2-0.

Crvena zvezda – Liverpool 2:0 (Pavkov 22′, 29′)

KRAJ UTAKMICE!

79′ – Salah je prihvatio loptu na desetak metara od gola, zapucao, ali udarac je zapeo u bloku domaće obrane

70′ – VRATNICA Salah je zapucao s ruba kaznenog prostora, ali vratar domaćina odbija u korner, nakon kojeg ponovno puca, ali ovog puta lopta odsjeda na vratnici

56′- PREČKA Nakon jednog ubačaja s lijeve strane lopta se odbila od bloka i odsjela na gredi. Puno sreće za Zvezdu u ovoj akciji

49′ – Odmah na otvaranju drugog dijela došlo je do velike gužve u kaznenom prostoru Zvezde, ali obrana domaćina u posljednji trenutak otklanja opasnost

45′ – KRAJ PRVOG POLUVREMENA. Zvezda je nadomak ogromnog rezultata jer protiv Liverpoola vodi 2:0.

43′ – Još nekoliko minuta do poluvremena. Zvezda kontrolira događanja na terenu, Redsi su daleko od gola. Klopp će imati što za reći svojim igračima na poluvremenu.

40′- Opet je Pavkov bio u šansi. I opet je bio brži od Van Dijka, ali ovoga puta tukao je pored gola. Ali, Alisson je ponovno bio na iskušenju. Brazilcu nije nimalo ugodno večeras protiv Zvezde.

39-‘ Liverpool je zasad nemoćan. Pokušavaju Englezi brzo se vratiti u utakmicu, ali im to nikako ne uspijeva. Atmosfera na Marakani je briljantna i zasigurno im otežava posao, dok domaćim nogometašima uvelike olakšava.

36′- Marin je ostao ležati na zemlji nakon što ga je pokosio Lallana, koji je za taj start dobio žuti karton. Najboljem igraču Zvezde morala se ukazati pomoć van terena.

31′- Evo odgovora Engleza. Prvo je polušansu imao Salah, koji je pucao neprecizno preko gola s ruba kaznenog prostora, a onda je sve u svoje ruke htio preuzeti Sturridge, pa isto tako napucao loptu daleko iznad gola. Zvezdin vratar Milan Borjan zasad nema ozbiljnog posla između vratnica.

29′ GOOOOL! 2:0! Izgubili su Redsi loptu u opasnoj zoni, Milan Pavkov krenuo je u solo akciju, sa sebe otresao Wijnalduma i onda nevjerojatnim udarcem matirao nemoćnog Alissona.

26′- Liverpool je šokiran. Redsi se još nisu ni konsolidirali nakon šokantnog pogotka Zvezde, a skoro su primili novi pogodak. Stojković je u polukontri pronašao Bena, koji je pucao slabo iz teške pozicije s nekih desetak metara, a lopta otišla u korner.

22′  – GOOOL! Marko Marin ubacio je iz kornera, a najviši u skoku bio je Milan Pavkov koji dovodi Zvezdu u vodstvo

15- Pucao je Vujadin Savić iz okreta, ali lopta odlazi pored gola Alissona

8′- minuta – Mane je dao povratnu loptu za Milnera, ali njegov udarac odlazi visoko iznad grede

Švicarski reprezentativac albanskog podrijetla Xherdan Shaquiri propustit će utakmicu svog kluba Liverpoola u Ligi prvaka protiv Crvene zvezde u utorak jer trener Juergen Klopp želi izbjeći političke konotacije.

Shaqiri je zabio pobjednički gol za Švicarsku (2-1) protiv Srbije na SP u Rusiji u lipnju i to je proslavio gestom koja simbolizira dvoglavog orla prikazanog na albanskoj zastavi.”Čuli smo i čitali smo o nagađanjima o tome kako bi

Shaq (Shaqiri) bio dočekan u Srbiji. Iako ne znam što se može dogoditi, želimo otići tamo i biti sto posto fokusirani na nogomet i ne misliti ni na što drugo”, izjavio je trener Liverpoola.

FIFA je kaznila Shaqirija sa 10,000 švicarskih franaka za gestu napravljenu na SP-u u Rusiji, kao i njegovog suigrača Granita Xhaku koji je zabio izjednačujući gol na istoj utakmici i to proslavio istom gestom.

Liverpool je pobijedio Crvenu zvezdu 4-0 na Anfieldu  prošli mjesec i nalazi se na čelu skupine C sa šest bodova