ŠOKANTAN PREOKRET Čilić ispustio 2:0, Argentina se vratila, Karlović igra presudni meč

•

Marin Čilić nije uspio svladati Juan Martina del Potra u četvrtom meču finala Davis Cupa. Argentinac je slavio nakon pet setova 6:7, 2:6, 7:5, 6:4, 6:3.

Nakon što je Hrvatska Davis Cup reprezentacija u subotu, nakon pobjede u igri parova u kojoj su Marin Čilić i Ivan Dodig sa 7-6 (2), 7-6 (4), 6-3 nadigrali Juana Martina del Potra i Leonarda Mayera te tako povela sa 2-1 u finalu Davis Cupa, sve su oči bile uprte u Marina Čilića.

Na našem najboljem tenisaču bila je velika odgovornost, a pred krcatom zagrebačkom Arenom i gotovo 16.000 gledatelja odigrao je protiv Juana Martina del Potra sjajan meč, ali nije bilo dovoljno.

O pobjedniku Davis Cupa odlučuju Ivo Karlović koji igra peti meč protiv Federica Delbonisa

Tijek meča:

Gotovo je! Del Potro je dobio 6:3 i odveo susret u peti meč

Del Potro ima 5:3. Napravio je break i ima servis za meč.

Bore se jedan i drugi tenisač. Nakon početnik breakova sada i jedan i drugi idu servis za servisom. Trenutni rezultat je 3:3.

Odličan tenis, dva odlična igrača, prava povlastica za gledati. Del Potro je uspio vratiti izgubljeni servis i sad je rezultat 1:1.

Odličan početak. Čilić je odmah na početku napravio break i poveo 1:0.

Počeo je peti set

—-

Del Potro uspio je kod 5:4 opet napraviti break i uzeti i četvrti set.Idemo u peti set!

Meč živaca – tako bi se najbolje opisao ovaj susret Čilića i Del Potra. Ne popušta ni jedan, ali zato gledamo odličan tenis.

Marin je pokušao napraviti break kod 1:1, ali Del Potro se izvukao i poveo 2:1. Servira Marin.

Počeo je četvrti set.

Treći set otišao je u ruke Del Potra. Nadamo se da će Marin uspjeti riješiti stvari u četvrtom setu.

Del Potro je uspio slomiti otpor Čilića i oduzet mu servis. Rezultat je 6:5 za Argentinu.

Neizvjesna završnica trećeg seta. I dalje svaki igrač drži servis, a rezultat je 5:5. Bližimo se tie-breaku.

Oba igrača odlično igraju i drže svoje servise. Rezultat je 3:2 za Del Potra, Čilić je na servisu.

Počeo je treći set.

Marin uzima drugi set sa 6:2!

5:2 za Marina Čilića!

Sjajna situacija za Marina, ima break, 3:2. Argentinac postaje nervozan.
Delpo je poveo 2:1 u drugom setu, no Marin dolazi na 2:2.
Drugi gem Marin osvaja bez izgubljenog poena, 1:1.
Drugi set otvorio je Del Potro, Marin je napravio break, no gem ipak odlazi na stranu Aregentinca.

Čilić u tie-breaku osvaja prvi set!

Kome će pripasti prvi set odlučit će se u tie breaku.
Marin ima 6:5, Del Potro servis.
Vrlo izjednačen prvi set, 5:5.
Nakon 4:4 Marin osvaja gem bez izgubljenog poena za 5:4.
Del Potro se vraća u meč. Vratio je break, 4:3.
Argentinac uzima svoj drugi gem bez izgubljenog poena, 4:2.
U najdužem gemu do sad Delpo je imao pet break lopti, no Čilić se izvukao i ima 4:1 u prvom setu.
Del Potro dolazi do svog prvog servis gema, 3:1.
Nastavak sjajne igre, 3:0 je u prvom setu.
Marin je odlično otvorio meč, uzeo servis Delpu i ima 2:0 u prvom setu.