SOUTHAMPTON – DINAMO 1:3 Mladi Modri u finalu elitnog natjecanja protiv Bayerna. Pogledajte golove!

•

Mlada momčad dinama (U23) izborila je veliko finale Premier Legue International Cupa. Nakon West Hama, Porta i Tottenhama, pao je i Southampton!

U polufinalu su Modri slavili u gostima kod Southamptona s 3:1 i tako izborili finale neslužbene Lige prvaka mladih protiv Bayerna. Datum finala još nije poznat.

Strijelci za Dinamo bili su Šipoš (6), Gjira (54) i Čuić (83), dok je za domaću momčad zabio Haimblin (22).

Momčad pod vodstvom trenera Igora Jovičevića povela je u 10. minuti. Zabio je Šipoš nakon lijepe akcije i asistencije Marina s lijeve strane, a lopta je završila u mreži od stative.

Slavlje Zagrepčana bilo je kratkog vijeka jer je Southampton izjednačio u 23. minuti. Smallbone je uputio lijep centaršut u Dinamov šesnaesterac, a Harry Hamblin odlično utrčao iz drugog plana i glavom zakucao u mrežu Horkaša za izjednačenje.

Izjednačenu igru u Engleskoj gledali smo do 36. minute, a onda se dogodio prijelomni trenutak utakmice. Harry Hamblin je neoprezno startao na nogu Marka Gjire, a sudac ga je bez razmišljanja poslao u svlačionicu.

To je dalo vjetar u leđa izabranicima Igora Jovićevića koji su zagospodarili terenom i preuzeli potpunu kontrolu nad susretom. No, do novog vodećeg pogotka stigli su tek u nastavku utakmice.

Veznjak Dinama na kojem je napravljen prekršaj za crveni karton bio je i strijelac. Marko Gjira odigrao je dupli pas s Leonom Šipušem, a ovaj s ruba kaznenog prostora pogodio za novo vodstvo.

Malo su se Modri opustili i u 71. minuti Southampton je to umalo kaznio. Nakon dugog perioda igre bez šansi Tyreke Johnson tukao je iz voleja s ruba kaznenog prostora, ali je Dinko Horkaš predivnom intervencijom sačuvao mrežu.

I kazna za taj promašaj domaćinu stigla je u 82. minuti. Samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru Petar Čujić upisao se u strijelce.

Antonio Marin istrčao je polukontru pa nesebično dodao Čujiću koji mirnom završnicom posprema loptu u mrežu engleskog vratara, što je odvelo mlade Modre u finale elitnog natjecanja.

Na natjecanju sudjeluje 12 otočkih te 12 momčadi iz kontinentalnoga dijela Europe. I dok otočki sastavi moraju izboriti nastup putem engleske lige za igrače do 23 godine starosti, preostalih 12 europskih sastava dolazi na poziv organizatora. Pozivnicu dobivaju klubovi koji, sukladno procjeni vodstva engleske Premier lige, predstavljaju najbolje nogometne škole u Europi.

U Englesku idemo s velikom dozom optimizma. Želimo izboriti finale protiv Bayerna, ali jasno je da nas očekuje težak zadatak i zahtjevna utakmica protiv fizički snažnoga suparnika. Osim toga, Southampton je momčad koja voli igru, a k tome su i motorički vrlo moćni.

Igramo na njihovu glavnom terenu što je za nas dodatna motivacija. Na njihovu ćemo agresivnost i motoriku morati odgovoriti s našom kreativnosti, strategijom i momčadskim duhom. Želimo isprati onaj pomalo gorak okus iz juniorske utakmice protiv Chelseaja.

Prošlost je prošlost, ne možemo se vratiti, ali prvaci se prepoznaju po brzini reakcije, koliko se brzo digneš nakon sto padneš. Gledamo naprijed, imamo utakmice svaka tri, četiri dana, pred nama su stalni novi zahtjevi i izazovi koji iziskuju dodatni napor – istaknuo je trener Igor Jovićević za službene stranice Dinama.

Datum finala protiv  Bayerna još nije poznat.

Megy M./Foto:dinamohr