SRBI SE ŠALE: “Šta je Hrvati, mislili ste nas napuniti na Euru! E, neće moći…”

•
  •
  •
  •

Srbija se nije uspjela plasirati na Europsko prvenstvo nakon što je u Beogradu u play-offu Lige nacija sa Škotskom odigrala 1:1 pa izgubila na penale. Da su prošli na Euru bi igrali u skupini s Hrvatskom.

Škoti su poveli golom Ryana Christea u 52, a izjednačio je Luka Jović u 90. minutu. Utakmica se igrala na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu bez gledatelja.

Junak nacije na pola sata je postao Luka Jović golom za 1:1 u 90. minuti donio nadu Srbima, ali nakon što se rezultat nije mijenjao u produžecima, pobjednik je odlučen penalima.

Svih prvih devet izvođača iz obje reprezentacije je pogodilo, a onda je došao red na Aleksandar Mitrović, napadač Fulhama i srpska uzdanica određena da puca zadnji penal. Škotski vratar David Marshall odlično čita njegovu namjeru i još boljom obranom lijevom rukom vadi loptu iz mreže te šalje Škotsku na prvo veliko natjecanje od SP-a 1998.

Najbolji strijelac srpske reprezentacije postao je tragičar i najveća meta na društvenim mrežama, ali srpski tviteraši su se šalili na vlastiti račun.

“Mitrović nas je spasio koliko toliko časno da se ne brukamo na EP-u”, jedan je od prvih komentara, a nama je najzanimljiviji onaj o Hrvatskoj.  Maestralan je: “Šta je, Hrvati, mislili ste da ćete na nas napunite na EURO? E, neće moći…”

Ovaj tvit upućen je direktno hrvatskoj reprezentaciji, s kojom bi bili u skupini na Euru.